Rheinmetall постачить Україні розвіддрони нового покоління
Джерело: Bild am Sonntag
До кінця 2023 року німецький збройовий концерн Rheinmetall спорядить Україні сучасний розвідувальний безпілотник Luna NG, здатний виконувати завдання на відстані до 100 км та на висоті до 5 км.
Зауважується, що окрім функцій розвідки, БПЛА може забезпечувати мережу LTE, і навіть перехоплювати або глушити зв’язок, тож це — БПЛА нового покоління супердронами, які здатні “бачити та чути”.
У комплекти входять наземна станція керування з кількома безпілотниками та стартова катапульта. Безпілотник важить 40 кг, час польоту становить до 8 годин. Він здатний виконувати завдання на відстані до 100 км та на висоті до 5 км.
Luna NG також має версію, яка може нести озброєння. Деталі угоди наразі не розкриваються.
NG означає “Нове покоління” дрона Luna. Інші моделі безпілотників вже поставлені в Україну зі складів Бундесверу.
Довідка. Rheinmetall — німецький оборонний концерн, котрий виробляє танки Panther, Leopard, БМП Marder й гаубиці PzH 2000.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall готує новий експорт танків Україні. З цією метою компанія придбала 50 танків Leopard 1 у бельгійської компанії OIP Land Systems.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall у найближчі 12 тижнів планує відкрити в Україні завод з виробництва бронетехніки.
- 24 липня з порту Сантандер вийшло судно з військовим та гуманітарним вантажем, які прямують до України.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.