У Польщі затримали двох росіян за поширення пропаганди ПВК «Вагнер»
Джерело: Reuters
У Польщі заарештували двох росіян та звинуватили їх у шпигунстві та поширенні пропаганди від імені російських найманців “Вагнер” у двох містах, повідомив міністр внутрішніх справ Маріуш Камінські.
Громадяни РФ розклеїли близько 300 листівок у Кракові та Варшаві з провагнерівською пропагандою.
Найманці ПВК “Вагнера” служили штурмовими загонами у війні проти України та нині розширюють свою присутність у Західній Африці. Їх засновник Євген Пригожин очолив короткочасний заколот проти керівництва російської армії в червні.
Солдати ПВК “Вагнер” також почали навчання з білоруською армією, їх перекидають ближче до східного флангу НАТО, щоб дестабілізувати військовий Альянс, заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.
Затримані підозрювані – Олексій Т. та Андрій Г., фотографували сайти, які вони вели з пропагандистськими матеріалами, і повинні були отримати за свою роботу відповідну оплату від російської влади, повідомляє пресслужба міністерства.
Загалом вони мали отримати до 500 000 рублів (4 930 доларів США) за доручені завдання, – мовиться у повідомленні.
Прокуратура звинуватила їх у “діяльності для іноземної розвідки проти Польщі”, у зв’язках та вербуванні найманців, заборонених міжнародним правом, а також у просуванні символів, що підтримують російську агресію проти України.
Чоловікам, які планували виїхати з Польщі 12 серпня, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, їм загрожує до 10 років позбавлення волі.
Нагадаємо, раніше у польському місті Краків з’явилися наліпки із символікою російської терористичної організації Євгена Пригожина ПВК “Вагнер”. На них розміщено контактні дані приватної військової компанії.
Як повідомляли Букви, здійснюючи психологічний тиск на Польщу, російські найманці ПВК “Вагнер” імітували прибуття до району автодорожнього пункту пропуску Піщатка у Берестейській області Білорусі.
- У розвідувальному управлінні міністерства оборони США (DIA) заявили, що “не має підстав сумніватися” у заяві президента РФ Володимира Путіна про те, що Росія перемістила першу партію тактичної ядерної зброї до Білорусі.
- Польський уряд може прийняти рішення про закриття свого кордону з Білоруссю.
- Бойовики ПВК “Вагнер” прибувають до РБ майже без важкої військової техніки, що може негативно вплинути на їхню боєздатність.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.