У нацпарку «Синевир» науковці фіксують висихання ялинового лісу

Джерело: пресслужба Національного парку “Синевир”

Науковці фіксують фрагментарно-часткове всихання ялинового лісу на території Національного природного парку “Синевир” . За словами вчених, це зумовлено зменшенням кількості дощових опадів.

“На території Національного природного парку “Синевир” за останні роки спостерігається фрагментарно-часткове всихання ялинового лісу в Синевирському ПНДВ квартал 24, виділ 6, та Остріцькому ПНДВ квартал 28, виділ 21,25″, – йдеться в дописі.

Фото: нацпарк “Синевир”

Повідомляється, що це спричинено зниженням ґрунтових вод у весняно-літній період через брак дощу.

Своєю чергою, мала кількість опадів призводить до інтенсивного розвитку стовбурних шкідників ялинового лісу.

Фото: нацпарк “Синевир”

ДОВІДКОВО. Національний парк “Синевир” розташований в українських Карпатах (гірський масив Внутрішні Ґорґани), у межах Хустського району Закарпатської області. З 13 липня 2017 року ділянки НПП “Синевир” Дарвайка, Квасовець, Стримба і Вільшани занесені до світової спадщини ЮНЕСКО як один з масивів Букових пралісів Карпат та інших регіонів Європи.

У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.

Активісти руху “Жовта Стрічка” повідомляють про суттєве збільшення випадків кишкових інфекцій серед дітей на тимчасово окупованих територіях Запорізької, Херсонської та Луганської областей.

Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.

У місті Хуарес, що на мексикансько-американському кордоні навпроти Ель-Пасо (штат Техас), виявлено близько 400 розкладених тіл, серед яких 383 повних людських тіла та 6 часткових.

Військова контррозвідка СБУ у взаємодії з Головнокомандувачем ЗСУ зірвала спробу РФ отримати дані про авіаційну інфраструктуру українських Повітряних Сил.