Американські синоптики попередажють, що «погода Ель-Ніньйо» збережеться до лютого
Джерело: Xinhua
Згідно з прогнозом Національної метеорологічної служби США, Ель-Ніньйо (тимчасове потепління Тихого океану) у Північній півкулі триватиме з грудня 2023 року до лютого 2024-го з імовірністю понад 95%.
Як пояснили у виданні, Ель-Ніньйо та Ла-Нінья – кліматичні явища в Тихому океані, які можуть впливати на погоду по всьому світу. Під час Ель-Ніньйо пасати слабшають, і тепла морська вода відтісняється назад на схід, до західного узбережжя Америки.
“У липні температура поверхні води в екваторіальній частині Тихого океану була вищою за середній рівень, що свідчить про продовження явища Ель-Ніньйо”, – заявили в четвер у Національній метеорологічній службі.
При цьому, за словами метеорологів, поточна ситуація підвищує впевненість учених у “сильному” Ель-Ніньйо: з приблизною імовірністю дві третини температури повітря в листопаді-січні будуть вищими від середнього показника на 1,5 градуса Цельсія та більше.
Всесвітня метеорологічна організація у травні попереджала, що такі погодні умови можуть призвести до підвищення глобальної температури.
- По всьому світу фіксують температурні рекорди океану, що мають жахливі наслідки для здоров’я планети.
- На поверхні Середземного моря температура води підвищилася до рекордного рівня і становить 28,4 градуса за Цельсієм.
- Липень є найспекотнішим на планеті за всю історію спостережень – приблизно за 120 000 років.
- Вчені пояснюють, що повені, хвилі сильної спеки, лісові пожежі спричинені зміною клімату і такі природні катастрофи будуть посилюватись через нагрівання планети.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.