Арештовані облгази Фірташа за понад рік перебування в управлінні АРМА не принесли жодних прибутків до бюджету

Джерело: Trap Aggressor

За понад рік перебування у правлінні АРМА – з липня 2022 року по серпень 2023 року – 26 арештованих регіональних операторів газорозподільних мереж, які пов’язують з Дмитром Фірташем, не принесли доходів до бюджету України.

Про це свідчить відповідь Агентства з розшуку і менеджменту активів (АРМА) на запит Тимчасової слідчої комісії ВРУ з питань наповнення бюджету, яку очолює нардеп Ярослав Железняк.

Управителем арештованими корпоративними правами 26 облгазів окремим розпорядженням Кабміну було визначено Державне акціонерне товариство (АТ) “Чорноморнафтогаз”.

На початку липня 2022 року АРМА уклало договір управління активами з АТ “Чорноморнафтогаз”, відповідно до якого останньому було передано основні корпоративні права по 26 облгазах, а 3 квітня 2023 року – корпоративні права міноритарних власників та повторно арештовані корпоративні права АТ “Тернопільгаз”, АТ “Коростишівгаз”, АТ “Кіровоградгаз”, АТ “Хмельницькгаз”, АТ “Мелітопольгаз”.

В АРМА уточнили, що, відповідно до умов договору управління, розмір доходів визначається з нарахованих та сплачених на користь управителя платежів дивідендів за активами (15% з отриманих дивідендів, за вирахуванням сум відповідних податків і зборів на рахунок управителя, залишок – на рахунок скарбниці).

Водночас в АРМА зазначили, що загальних зборів акціонерів щодо виплати дивідендів станом на початок серпня не проводилось.

У Trap Aggressor нагадали, що відсутність публічного доступу до реєстру арештованих активів АРМА фактично унеможливлює будь-який незалежний контроль за результатами управління. Тому на цей час не має змоги достеменно визначити ефективність Агентства.

Як відомо, у травні 2022 року в Державному бюро розслідувань (ДБР) повідомили, що слідчі викрили масштабну схему безоплатної передачі Міністерством енергетики та вугільної промисловості України газорозподільних систем у користування приватним операторам, внаслідок чого державі завдано збитків на суму 1,488 млрд гривень.

Також цього тижня СБУ повідомило про підозру трьом керівникам облгазів: “Волиньгазу”, “Чернігівгазу” та “Криворіжгазу”, які, як зазначається, “причетні до розкрадання блакитного палива із газотранспортної системи України”.

Згадана мережа облгазів повʼязана з групою компаній Фірташа Group DF, яка заперечує всі звинувачення слідчих.

8 липня, під час візиту до Варшави, президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Польщі Анджеєм Дудою.

У НЕК Укренерго повідомили, що з 9 по 24 липня не проводитимуться вимірювання фактичного рівня споживання у кожній області.

Російська економіка може постати перед проблемою “тихої кризи” у другій половині 2024 року. Аналітики пояснюють, що основні рушійні сили економічного зростання (споживання громадян і капітальні інвестиції) перебуватимуть під загрозою через ймовірне підвищення центробанком РФ ключової ставки.

Європейський Союз щонайменше вдвічі переоцінює свої потужності з виробництва артилерійських снарядів калібру 155 мм і порушує обіцянки обсягів постачань в Україну. За даними журналістського розслідування, європейські виробники здатні виготовляти приблизно вдвічі менше боєприпасів (БК), ніж заявляє Брюссель.

8 липня українська тенісистка Еліна Світоліна вшанувала загиблих внаслідок чергового масованого ракетного удару по Україні. Спортсменка вдягла чорну стрічку на Вімблдоні.