«Росіяни воюють дуже емоційно»: у Міноборони прокоментували ракетний удар РФ по Чернігову
Джерело: Ганна Маляр у Telegram
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр прокоментувала сьогоднішній ракетний удар росіян по Чернігову й зазначила, що окупанти вишукують найбільш символічні або вразливі для українців об’єкти, аби поцілити по них.
“Росіяни воюють дуже емоційно. Вони не просто цілять в цивільні об‘єкти, а вишукують ті, які найбільш символічні чи вразливі для нас. Росіянам дошкуляє все успішне, що в нас є”, – зазначила заступниця очільника Міноборони.
А також підкреслила, що росіяни вже не раз запускали ракети саме по тих об‘єктах, про які до цього була дуже позитивна публічна інформація. Зокрема, Маляр наголосила, що росіяни й без публічності знають де і який об‘єкт розташований, але для них важлива емоційна складова. Влучити якомога болючіше.
“Було і таке, коли заходи проводили без публічного оголошення і висвітлення, але туди все одно прилітало. Саме в момент проведення заходу”, – додала заступниця міністра оборони.
За її словами, публічні заходи – це завжди ризик і лотерея, незалежно від того оприлюднена про них інформація чи ні. Під час війни це ризик обох сторін – організаторів і відвідувачів (або їх законних представників, якщо мовиться про дітей).
“Так, сьогодні нема безпечного місця в Україні. Надійно лише в укритті. Тому кожен повинен навчитись враховувати цей фактор в усьому, що ми робимо і де буваємо”, – резюмувала Ганна Маляр.
- 19 серпня російські окупаційні війська завдали ракетного удару по центру Чернігова. Згодом стало відомо, що саме сьогодні тут відбувалась виставка дронів. Водночас за даними організаторки виставки, громадської діячки та волонтерки Марії Берлінської, про місце та час виставки знала обмежена кількість осіб.
- У Чернігові оголосили триденну жалобу за загиблими внаслідок ракетного удару росіян по місту.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.