У Німеччині провели обшуки у прокремлівських агентів
Джерело: Kölner Stadt-Anzeiger
Поліція в Німеччині провела обшук будинку у проросійської активістки, що проживає в Кельні, Олени Колбаснікової. Обшуки відбулися після того, як Колбаснікова спільно зі своїм партнером порушили закон, що регулює виробництво та передачу військової зброї.
Макс Шлунд і його партнерка Олена Колбаснікова організували численні мітинги проти підтримки України Німеччиною.
Напередодні мережа проросійських активістів організувала в Кельні автопробіг із російськими прапорами. Однак рейд поліції не пов’язаний із цією акцією, наголосив представник прокуратури Ульф Віллюн.
Віллюн підтвердив, що в їхньому будинку провели обшук через можливе порушення Закону про контроль над військовим озброєнням. Закон регулює виробництво, продаж і передачу зброї – від ручних гранат і автоматичних гвинтівок – до бойових літаків.
Слідство передбачає, що восени 2022 року Колбаснікова разом зі Шлундом відвідала контрольовану російською армією територію Донбасу і передала там військовим РФ утеплені намети, а також, ймовірно, засоби зв’язку. За це парі загрожує до п’яти років позбавлення волі.
Окрім того, суд у червні оштрафував Ковбаснікову на 900 євро за схвалення російського вторгнення до України.
Раніше ЗМІ повідомляли, що у Німеччині дехто вимагає зміни курсу щодо України. Розслідування журналістів показало, що ключові фігури кампанії мають зв’язки із російською державою або ультраправими.
Федеральне відомство з охорони конституції Німеччини очікувало, що найближчими місяцями російська пропаганда та розвідувальна активність можуть посилитися.
- 9 серпня Федеральна прокуратура повідомила, що громадянин Німеччини, що працював у військовому секторі, був заарештований за підозрою в шпигунстві на користь Росії на тлі попереджень про посилення шпигунської діяльності Москви.
- Польща затримала ще одного члена російської шпигунської мережі, довівши загальну кількість осіб, заарештованих під час розслідування, до 15 осіб, заявив міністр внутрішніх справ Маріуш Камінський.
- 28 липня польські законодавці проголосували за схвалення закону про вплив Росії, який критикували Європейський Союз і США.
- Російські військові таємно встановлюють шпигунське програмне забезпечення на смартфонах українців, які перетинають кордон з Російською Федерацією.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.