Глава уряду Греції: Росія повинна бути покарана за міжнародним правом
Джерело: The Guardian
21 серпня прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс посилив критику неспровокованої війни Росії проти України, заявивши, що Москва повинна бути покарана відповідно до міжнародного права за воєнні злочини, які скоїла.
Виступаючи перед пресою разом із президентом України Володимиром Зеленським, Міцотакіс, чий уряд підтримує Київ з початку повномасштабного вторгнення Москви в лютому минулого року, наголосив, що він “беззастережно засуджує” агресію Росії в Україні.
За його словами, Греція не лише підтримала санкції проти Москви, попри їхній негативний вплив на її економіку, але й активно виступала за інтеграцію в ЄС, делегації в Афінах підписали угоду, яка окреслює євроатлантичні перспективи України.
Зауважимо, Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16, заявив президент Володимир Зеленський на спільній пресконференції з прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом в Афінах.
Раніше керівник Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що Греція приєдналась до декларації “Великої сімки” про підтримку України.
- Міжнародний кримінальний суд у Гаазі може видати нові ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна за воєнні злочини скоєні ПВК “Вагнер”.
- Генпрокурор України Андрій Костін розповів про документування та розслідування Офісом Генпрокурора воєнних злочинів Росії.
- Президент США Джо Байден звернувся до федерального уряду з проханням поділитися доказами російських воєнних злочинів в Україні з Міжнародним кримінальним судом (МКС) у Гаазі.
- 7 липня міністри юстиції країн G7 підтвердили співпрацю у межах підтримки розслідування воєнних злочинів, скоєних Росією під час війни проти України.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…