Археологи виявили у Помпеях кімнати, де жили раби

Джерело: ANSA

Італійським археологам вдалося знайти елементи життя рабів, яких утримували давньоримські багатії у своїх розкішних будинках у Помпеях.

Як розповіли у виданні, у римській віллі Чивіта-Джуліана, приблизно за 600 метрів від стін стародавніх Помпеїв, знайдено “меблі” в кімнаті, призначеній для рабів.

Фото: ANSA

Виявилося, що знахідкам майже 2 000 років і виготовлені вони, за даними італійського Мінкульту, з використанням техніки зліпків, яка застосовувалася лише в Помпеях та поблизу них.

Меблі й текстиль, а разом і тіла багатьох жертв виверження 79 року нашої ери були накриті пірокластичною хмарою, яка потім перетворилася на тверду землю. Своєю чергою, розкладена органічна речовина залишила порожнину в землі.

Відтак, відбиток, заповнений гіпсом, розкрив свій первинний вигляд.

Міністр культури Дженнаро Санджуліано залишився задоволений новою знахідкою.

“Те, що було реконструйовано, вказує на необхідність продовження наукових досліджень у місці, яке було відвойоване від пограбування та незаконної торгівлі археологічними цінностями”, – наголосив він.

ДОВІДКОВО. Італійське місто Помпеї було повністю поховане під шаром лави та попелу під час виверження Везувію в 79 році н.е.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 246 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.