Україна та Молдова прискорять інтеграцію з європейським ринком електроенергії
Джерело: Міністерство енергетики України
Під час зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка та міністра енергетики Республіки Молдова Віктора Парлікова у Києві йшлося про те, що Україна і Молдова прискорять інтеграцію з європейським ринком електроенергії.
Зокрема, сторони обговорили напрямки співпраці в енергетиці, наголосивши на важливості поглиблення співробітництва у газовій галузі та електроенергетичній сфері.
Своєю чергою, Герман Галущенко наголосив на важливості завершення процесів інтеграції електроенергетичних ринків України та Молдови з ринками ЄС.
За його словами, розширення можливостей для транскордонного обміну електроенергією з європейськими країнами дозволить підвищити безпеку та надійність електропостачання.
“Ми розраховуємо на підтримку Молдови у просуванні цього питання на рівні ENTSO-E. Збільшення пропускних спроможностей для імпорту/експорту електроенергії посилить нашу спільну енергетичну безпеку”, – зазначив очільник Міненерго України.
Також він нагадав, що українські підземні сховища газу (ПСГ) пройшли сертифікацію за європейськими правилами і готові надавати свої потужності міжнародним партнерам для зберігання блакитного палива на взаємовигідних умовах.
- Прем’єр-міністри України та Молдови, під час зустрічі у Києві, домовились розвивати спільний контроль на державному кордоні.
- У межах робочого візиту до Греції та участі в саміті Україна – Балкани Володимир Зеленський провів переговори із президенткою Республіки Молдова Маєю Санду.
- Кабінет міністрів України схвалив проєкт закону щодо ратифікації міжурядової угоди про будівництво мосту через Дністер, що стане ключовим елементом транспортного коридору Київ – Кишинів.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.