Канада призначила нову амбасадорку в Україні
Джерело: пресслужба МЗС Канади
24 серпня міністерка закордонних справ Мелані Жолі оголосила про призначення Наталки Цмоць пані послом Канади в Україні, на посаді вона замінить Ларису Галадзу.
Відповідь Канади на повномасштабне вторгнення РФ в Україну ґрунтується на “глибокому зв’язку з українським народом і розумінні України”.
Ці критично важливі відносини можуть бути можливими лише завдяки дипломатичній взаємодії на місцях і роботі пліч-о-пліч з нашими друзями та союзниками. Відносини Канади з Україною залізні: ми стояли пліч-о-пліч з Україною задовго до початку російського вторгнення. Канада залишається сильним партнером, оскільки українці продовжують боротися за свій суверенітет і незалежність, і буде поруч, щоб підтримувати Україну під час її відновлення та реконструкції, — мовиться у повідомленні.
Зауважується, що призначення пані Цмоць відображає прихильність Канади цим важливим відносинам. Вона є експерткою з України з багатим досвідом і розумінням багатогранної підтримки, включно з реалізацію Канадою демократичних програм до незаконної російської анексії Криму, створенням операції UNIFIER і канадським моніторингом українських виборів після президентської кампанії 2015 року.
У МЗС країни також наголосили, що володіючи українською мовою, Цмоць має “глибокі зв’язки з українською громадою в Україні та Канаді”, і вона готова сприяти поглибленню канадсько-українських зв’язків на всіх рівнях.
Вона буде очима та вухами Канади в Києві та гарантуватиме, що Канада зможе продовжувати підтримувати Україну в цей важкий час і в довгостроковій перспективі.
- Канада запроваджує додаткові санкції проти 4 осіб та 29 організацій, які мають прямі зв’язки з військово-промисловим комплексом Росії, а також з її фінансовими і ядерними секторами.
- Уряд Канади розповів про розробку нової імміграційної програми для українських переселенців, яка допоможе возз’єднатися сім’ям, розділеним між двома країнами.
- 12 липня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що на тлі безперервного жорстокого вторгнення Росії в Україну, члени Організації Північноатлантичного договору стоять разом з українським народом “стільки, скільки буде потрібно”.
- Українські курсанти-офіцери зможуть безоплатно прослухати тритижневий навчальний курс у канадському військовому навчальному закладі.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.