В Україні запровадили правила виготовлення та обігу продуктів з ГМО
Джерело: Міністерство економіки України
Верховна Рада України врегулювала генно-інженерну діяльність, зокрема виготовлення та обіг продуктів з ГМО.
Відповідні зміни запроваджує проєкт закону “Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки” (№5839), який ухвалили на засіданні 23 серпня 2023 року.
Відтак, новий закон врегульовує галузь виробництва генетично модифікованих продуктів та приводить профільне законодавство у відповідність до норм Європейського Союзу. Це – одна з умов угоди про асоціацію України та ЄС.
Також ухвалений документ запроваджує державне регулювання виробництва генетично модифікованої продукції, що є умовою продовольчої безпеки країни. А ще – полегшує ведення бізнесу у цій галузі.
Отже, що конкретно передбачає цей закон?
- усуває дублюючі функції різних органів контролю у галузі поводження з ГМО;
- встановлює чіткі та прозорі процедури державної реєстрації ГМО та отримання дозвільних документів у галузі генетично-інженерної діяльності;
- удосконалює систему оцінювання ризиків для здоров’я людини та навколишнього середовища від виробництва та використання ГМО;
- удосконалює вимоги до маркування ГМ-продукції та запроваджує правила її відстеження;
- посилює державний контроль щодо поводження з ГМО, а також визначає відповідальність за порушення законодавства у цій галузі.
Також ухвалення цього закону передбачає зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
- В Україні запрацював Державний реєстр операторів, що здійснюють виробництво продукції відповідно до вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.
- Міністерство аграрної політики та продовольства України створило портал супутникового моніторингу господарств, які отримали грантову підтримку від держави в межах програми “єРобота”.
У Білому домі підтвердили, що Сполучені Штати призупинили постачання деяких видів озброєнь Україні.
Папа Лев XIV прийняв на аудієнції владик Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.
Контррозвідка Служби безпеки викрила ще одного агента ФСБ у Черкасах. Ним виявився завербований ворогом 20-річний студент місцевого університету. На замовлення окупантів він коригував ракетно-дронові атаки РФ по регіону.
У ніч на 2 липня російські дрони атакували Слов’янськ на Донеччині. Внаслідок влучання повністю зруйновано термінал Нової пошти.
Уряд США ввів санкції проти російської компанії Aeza Group та її глобальної мережі через злочинну кібердіяльність, спрямовану на оборонно-промисловий комплекс США та інші міжнародні компанії.