Нічна атака на Україну: силами ППО збито 28 ракет та 15 безпілотників

Джерело: Повітряні сили ЗСУ

Вночі 30 серпня російські окупанти атакували Україну дронами та ракетами. Фактично всі ворожі цілі було знищено силами та засобами ППО.

Згідно з даними, російські окупанти випустили по Україні 28 крилатих ракет типу Х-101/Х-555/Х-55, які були випущені з 11 літаків стратегічної авіації Ту-95мс з Каспію та району Енгельса.

Всі ворожі ракети збито силами протиповітряної оборони.

Окрім цього також було запущено 16 БпЛА типу “Shahed-136/131” з південного та північного напрямків (Приморсько-Ахтарськ, Курськ).

Силами та засобами ППО знищено 15 безпілотників.

Ворожі цілі були збиті над Київщиною, Черкащиною, Одещиною та Миколаївщиною.

  • Уночі 30 серпня російські окупаційні війська здійснили масовану комбіновану ракетно-дронову атаку на Київ. Понад два десятки ворожих цілей було збито, проте внаслідок падіння уламків загинули є загиблі та поранені.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.