На південних напрямках триває наступальна операція ЗСУ, є певні успіхи – Міноборони

Джерело: заступниця міністра оборони Ганна Маляр у Telegram

На південних напрямках триває наступальна операція українських військ. Відтак, є певні успіхи, зокрема на напрямку Новоданилівка-Новопрокопівка – українські військові закріплюються на досягнутих рубежах.

Водночас тривають активні бойові дії на Лиманському напрямку. Там зараз ворог докладає чималих зусиль для наступу в районах Новоєгорівки та Білогорівки Луганської області. Але безуспішно. Наші оборонці нищать ворога та не дають реалізувати його плани.

Тим часом на Бахмутському напрямку Сили оборони продовжують вести наступальні дії південніше міста Бахмут. Важкі бої тривають в Кліщіївці, Курдюмівці, Андріївці. Є певні успіхи, закріплюються на досягнутих рубежах.

Крім того, на півночі ворог зберігає військову присутність у прикордонних з Україною районах, утримуючи у Брянській, Курській, та Бєлгородській областях три угруповання військ прикриття державного кордону (“Брянськ”, “Курськ” та “Бєлгород”) з метою сковування наших військ та не допущення їх перекидання у райони активних бойових дій.

“Ворог продовжує обстріли населених пунктів з території Російської Федерації та проводить диверсійно-розвідувальну діяльність з порушенням державного кордону України”, – резюмувала Ганна Маляр.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.