Нова політика Маска у Twitter допомогла поширити російську пропаганду, – WP
Джерело: The Washington Post
Згідно з дослідженням, оприлюдненим цього тижня Європейською комісією, соціальна мережа X, більш відома як Twitter, Ілона Маска відіграла важливу роль у тому, щоб російська пропаганда про Україну охопила більше людей.
Дослідження показало, що, попри добровільні зобов’язання вжити заходів проти російської пропаганди з боку найбільших соціальних мереж, російська дезінформація проти України процвітає.
“Протягом 2022 року аудиторія та охоплення пов’язаних із Кремлем облікових записів у соціальних мережах значно зросла по всій Європі. Попередній аналіз показує, що охоплення та вплив підтримуваних Кремлем облікових записів ще більше зросли в першій половині 2023 року, зокрема, завдяки демонтажу стандартів безпеки Twitter”, — показало дослідження.
ЄС запровадила набагато агресивніший регуляторний підхід до дезінформації, що підтримується урядом, ніж Сполучені Штати.
Закон про цифрові послуги, який набув чинності для найбільших компаній соціальних медіа 25 серпня, вимагає від них оцінювати ризик неправдивої інформації, запобігати їй за допомогою алгоритмів і перевіряти її ефективність.
Крім того, європейські санкції проти російських державних ЗМІ спонукали YouTube та інші платформи заборонити російське інформаційне агентство Russia Today, яке колись було одним із каналів з найбільшою кількістю читачів.
Дослідження є прикладом того, що законодавчі та добровільні заходи не дають результату після попереджень ЄС у червні.
Європейський комісар з питань внутрішньої торгівлі та послуг Тьєррі Бретон заявив, що X має попрацювати, щоб уникнути потенційно великих штрафів.
Дослідження показало, що X не єдиний, хто не зміг зупинити поширення російської пропаганди. Instagram, Telegram і Facebook, що належать Meta, також викликали критику.
“В абсолютних цифрах прокремлівські акаунти продовжують охоплювати найбільшу аудиторію на платформах Meta. Тим часом розмір аудиторії підтримуваних Кремлем облікових записів у Telegram зріс більш ніж втричі”, – зазначили в дослідженні.
- Міністерство юстиції США подало позов до суду проти SpaceX Ілона Маска через те, що компанія дискримінувала біженців при наймі на роботу.
- Соціальна мережа X, більше відома як Twitter, подала позов проти некомерційної організації “Центр протидії цифровій ненависті” (CCDH). Компанія Ілона Маска звинувачує установу, яка бореться з ненавистю та дезінформацією, у тому, що вона подає невиправдані заяви й спонукає рекламодавців зупинити інвестиції в платформу.
- Власник соцмережі X, більш відомої як Twitter, Ілон Маск заявив, що на платформі більше не буде функції, яка дозволяла блокувати інших користувачів.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.