У ПАР заперечили звинувачення стосовно постачання озброєння Росії
Джерело: SkyNews
3 вересня президент Південної Африки Сиріл Рамафоса заявив, що нібито розслідування звинувачення США в тому, що російський корабель підібрав зброю в Південній Африці наприкінці минулого року, не виявило жодних доказів того, що судно транспортувало озброєння до РФ.
Жодне зі звинувачень щодо постачань озброєння в Росію не підтверджено, — заявив Рамафоса у зверненні до нації. — Жодного дозволу на експорт зброї не було видано і зброя не експортувалася, — додав він.
Раніше речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі назвав повідомлення про те, що російське вантажне судно перевозило озброєння з порту в Південній Африці до Росії в грудні 2022 року, “серйозною проблемою”.
Посол США в Південній Африці також висловив упевненість, що російський корабель Lady R минулого року підібрав зброю в країні, що означало б порушення оголошеного нейтралітету країни у війні РФ проти України.
Варто зауважити, голова Африканського союзу Азалі Ассумані заявив 28 липня, що пропозицій президента Росії Володимира Путіна про постачання зерна в Африку недостатньо, і що Україні потрібне припинення вогню.
Водночас 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
- 27 липня президент РФ Володимир Путін запропонував лідерам африканських країн десятки тисяч тонн безоплатного зерна протягом кількох місяців.
- Війна в Україні, розв’язана Росією, заважає очільнику Кремля Володимиру Путіну зміцнювати свій вплив в Африці.
- The Times повідомило, що влада Південної Африки попросила російського президента Володимира Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, а долучитися до зустрічі в онлайн-форматі.
- Раніше стало відомо, що РФ та Північна Корея “активно просувають” свої переговори щодо потенційної угоди про постачання озброєння.
Національний банк України визнав “небездоганною” ділову репутацію лідера “Євросолідарності” та п’ятого президента України Петра Порошенка як власника істотної участі в АТ “Міжнародний інвестиційний банк”.
Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.
В Індії чоловік на ім’я Абхішек виграв суд у кінотеатру через показ довгої реклами.
Чиновники адміністрації Дональда Трампа, які щонайменше шість разів за останні два місяці зустрічалися з російськими дипломатами, повернулися з переговорів без жодних результатів, що починає викликати у них занепокоєння.
29 квітня Уряд схвалив законопроєкт, за яким планують врегулювати податки на доходи від цифрових платформ.