У ПАР заперечили звинувачення стосовно постачання озброєння Росії

Джерело: SkyNews

3 вересня президент Південної Африки Сиріл Рамафоса заявив, що нібито розслідування звинувачення США в тому, що російський корабель підібрав зброю в Південній Африці наприкінці минулого року, не виявило жодних доказів того, що судно транспортувало озброєння до РФ.

Жодне зі звинувачень щодо постачань озброєння в Росію не підтверджено, — заявив Рамафоса у зверненні до нації. — Жодного дозволу на експорт зброї не було видано і зброя не експортувалася, — додав він.

Раніше речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі назвав повідомлення про те, що російське вантажне судно перевозило озброєння з порту в Південній Африці до Росії в грудні 2022 року, “серйозною проблемою”.

Посол США в Південній Африці також висловив упевненість, що російський корабель Lady R минулого року підібрав зброю в країні, що означало б порушення оголошеного нейтралітету країни у війні РФ проти України.

Варто зауважити, голова Африканського союзу Азалі Ассумані заявив 28 липня, що пропозицій президента Росії Володимира Путіна про постачання зерна в Африку недостатньо, і що Україні потрібне припинення вогню.

Водночас 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.

Парламентська асамблея НАТО схвалила резолюцію, в якій підтримали право України завдавати ударів по військових об’єктах на території Росії. Учасники асамблеї закликали надати Києву відповідне озброєння.

Команда обраного 47-м президентом США Дональда Трампа нині обговорює проведення прямих переговорів з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином. 

Глава чеської розвідки Міхал Куделка пояснив, що російська армія нападу на Центральну та Східну Європу вже протягом найближчих 10–15 років, якщо Україна програє війну або підпише невигідну мирну угоду.

26 листопада президент США Джо Байден заявив, що о 4 годині ранку 27 листопада припиняться бойові дії на лівансько-ізраїльському кордоні.

26 листопада Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.