США привітали зусилля Туреччини із відновлення зернової угоди, попри відсутність проривів – Держдеп
Джерело: CNN
Державний департамент Сполучених Штатів привітав зусилля Туреччини щодо спроб відновити зернову угоду, попри відсутність серйозних проривів у результаті зустрічі президента Реджепа Таїпа Ердогана та глави РФ Володимира Путіна в Сочі.
Ми вітаємо зусилля Туреччини та інших країн переконати Росію повернутися до угоди. Ми співпрацюємо з Організацією Об’єднаних Націй і з Туреччиною, котрі наполегливо працювали, щоб зробити Чорноморську зернову ініціативу можливою і дієвою, – зазначив представник Держдепу.
Речник додав, що рішення РФ припинити свою участь в ініціативі “шкодить громадам, уразливим до продовольчої безпеки в усьому світі”.
Союзниця НАТО — Туреччина спільно з ООН допомогли в укладенні попередньої зернової угоди. Держдепартамент висловив вдячність країні за “її важливі дипломатичні та оперативні зусилля”, спрямовані для досягання нової угоди.
4 вересня у Сочі відбулася зустріч президентів Туреччини та Росії. Основною її темою було відновлення дії “Чорноморської зернової ініціативи”.
Раніше глава МЗС Туреччини Хакан Фідан заявив, що відновлення Чорноморської зернової угоди є “критично важливим” для продовольчої безпеки.
- Високопосадовці ООН пообіцяли продовжувати працювати над продовженням угоди, яка дозволяє експортувати продовольство та добрива з Росії та України, попри війну.
- Світові ціни на зерно можуть зрости на 15% після того, як Росія вийшла з угоди “Чорноморської зернової ініціативи”, завдяки якій Україна безпечно транспортувала зерно Чорним морем.
- Франція “рішуче засудила” хвилю російських обстрілів української портової інфраструктури, заявивши, що РФ свідомо призводить до світової продовольчої кризи.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.
Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.