«Це послаблює країну зсередини»: Порошенко закликав владу припинити війну з місцевим самоврядуванням

Джерело: Петро Порошенко у Telegram

П’ятий президент України та лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко закликав владу припинити атаки на місцеве самоврядування й зазначив, що такі дії послаблюють державу зсередини.

“Прикриваючись воєнним станом, центральна влада системно знищує місцеве самоврядування, а разом з нею – і децентралізацію. Ту саму децентралізацію, яку весь світ визнав найуспішнішою з проведених реформ. Ось чим займається влада під час війни. “Кошмарить” непідконтрольних їй людей, всім затикають рота і потайки готуються до виборів”, – написав Порошенко.

Також лідер “ЄС” згадав про обшуки силовиків у в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломако, незаконне відсторонення обраних громадою міських голів Рівного Олександра Третяка та Чернігова Владислава Атрошенка, відсторонення секретаря Полтавської міської ради, в.о голови Андрія Карпова.

Крім того, п’ятий президент України зазначив, що здійснюються постійні атаки на столичну владу, в тому числі і на депутатів “Європейської Солідарності” у Києві.

“Ми вимагаємо припинити нищення реформи, за яку боролися сотні тисяч людей. Ми не дозволимо безкарно кошмарити лідерів місцевого самоврядування, які у найважчий час не втекли з країни, 24 лютого залишилися у своїх містах та робили все можливе, щоб організувати спротив агресії і захистити державу. Війна з місцевим самоврядуванням послаблює країну зсередини. Такими діями влада грубо порушує найважливіший принцип, про який ми домовилися 24 лютого 2022 року – принцип внутрішньої єдності. Час зупинитися. Ми маємо бути єдиними”, – наголосив Петро Порошенко.

Своєю чергою, у пресслужбі “ЄС” нагадали, що у квітні цього року за вказівкою влади очільник Львівської ОДА організував відставку голови Львівської обласної ради, представниці “Європейської Солідарності” Ірини Гримак.

“Приводом для атаки на представницю “ЄС” стала низка ініціатив, які Ірина Гримак мала реалізувати на рівні обласної ради. Йшлося про повернення тридцятитисячних щомісячних премій усім військовослужбовцям; про неприйнятність ініціатив щодо скорочення пільг учасникам бойових дій; про прискорення виплат родинам загиблих і пораненим воїнам”, – пояснили у пресслужбі фракції “ЄС”.

Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.

На засіданні 4 квітня уряд Норвегії затвердив збільшення допомоги Україні у 2025 році до 85 мільярдів крон ($7,8 млрд).

Колишньому розвіднику Роману Червінському продовжили запобіжний захід, однак частково пом’якшили його: чоловікові дозволили зняти електронний браслет, а також повернули закордонний паспорт.

Європейські союзники України та Канада закликали очільника Росії Володимира Путіна негайно відповісти на пропозицію США щодо часткового припинення вогню, яку Київ прийняв без жодних умов.

Кабінет Міністрів України пропонує змінити перелік студентів та освітян, які можуть отримати відстрочки від призову на військову службу.