У США ексватажка «Proud Boys» засудили на 22 роки позбавлення волі за напад на Капітолій

Джерело: CNN

Колишнього ватажка радикального угруповання “Proud Boys” Енріке Тарріо засудили до 22 років позбавлення волі за спробу перешкодити передачі влади від експрезидента США Дональда Трампа переможцю виборів Джо Байдену.

Як розповіли у виданні, вирок, ухвалений 5 вересня у Вашингтоні окружним суддею Тімоті Келлі, вважається найдовшим терміном ув’язненням щодо всіх винуватців нападу на Капітолій 6 січня 2021 року.

Тарріо затримали у Вашингтоні за кілька днів до заворушень. Утім, за словами судді, ексватажок, ймовірно, не був присутній у Капітолії під час штурму, проте “мав величезний вплив на події того дня”.

Зазначено, що перед оголошенням вироку Тарріо вибачився за “біль і страждання”, яких зазнали правоохоронці, законодавці та інші особи 6 січня, і пообіцяв “не мати нічого спільного з політикою, групами, вуличною активністю та мітингами”.

“Я завжди намагався триматися на вищому рівні, але мені це не вдалося. Я вважав себе морально вищим за інших, і цей судовий процес показав мені, як я помилявся”, – наголосив він.

Водночас він додав, що у листопаді 2020 року сталося те, чого він ніколи не очікував. “Мій кандидат програв. Я відчував, що в мене особисто щось вкрали”.

Відомо, що прокурор Конор Малроу описав Тарріо як особу з “токсичною здатністю контролювати інших”, яка “примножувала власну славу і статус, роздмухуючи полум’я насильства”.

За його словами, організація “Proud Boys” відіграла основну роль у нападі на Капітолій 6 січня, виконуючи вказівки Тарріо.

“Сьогоднішній вирок свідчить, що ті, хто намагався підірвати американську демократію, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності”, – заявив директор ФБР Крістофер Рей.

Кремлівський диктатор Володимир Путін підписав закон про ратифікацію договору про “всеосяжне стратегічне партнерство” між Росією та Іраном.

Глава Росії Володимир Путін заявив, що готовий розглянути пропозицію України щодо припинення ударів по цивільній інфраструктурі. За його словами, це питання потребує “ретельного аналізу і, можливо, двостороннього обговорення”.

Європейська програма військової допомоги в Україні передбачає нарощування вкладень у місцеве виробництво озброєнь. Це вигідніше, кажуть європейські та українські посадовці, аніж постачати західну зброю Києву. 

19 квітня Повітряні Сили Збройних Сил України завдали успішного удару по місцю, з якого здійснювався запуск ударних БпЛА росіян у районі населеного пункту Тьоткіно Курської області. Інформацію про чергові втрати РФ офіційно підтвердили у Генштабі.

24 квітня на Майдані Незалежності родичі важкопоранених військовополонених, які вижили після теракту в Оленівці, розпочнуть безстрокове голодування. Це — вимушений крок, на який вони йдуть після майже трьох років очікування і мовчання з боку влади. Організатори акції Анастасія Гондюл і Ганна Лобова.