16 країн підтримали заяву України щодо розвитку міжнародного медичного партнерства

Джерело: МОЗ України

У межах Третього саміту перших леді і джентльменів відбулася історична подія – Сателітний саміт міністрів охорони здоров’я, під час якого 16 країн підтримали заяву України щодо розвитку міжнародного медичного партнерства.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, ця спільна заява об’єднує чотири ключових теми. Перша – це ментальне здоров’я. Друга – міжнародне медичне партнерство. Третя – розвиток кадрових ресурсів системи охорони здоров’я. І четверта – ментальне здоров’я самих медичних працівників.

“Сьогодні я закликав, щоб ця заява стала основою майбутньої резолюції Окремого комітету Європейського регіонального комітету Бюро ВООЗ”, – Віктор Ляшко.

Відтак, у межах саміту спільну заяву підтримали 16 країн, а саме: Німеччина, Данія, Швеція, Австрія, Естонія, Фінляндія, Ірландія, Італія, Литва, Латвія, Молдова, Польща, Словаччина, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Норвегії та Північної Македонії.

Спільна заява залишається відкритою. Тому Україна закликає приєднатися до неї інші демократичні країни, які підтримують бачення України щодо побудови стійкого міжнародного партнерства в галузі охорони здоров’я.

За словами очільника МОЗ України, жодна медична система не в змозі самотужки впоратися з тими викликами, які щодня ставить перед нами повномасштабна війна та жорстокість агресора. Це можливо лише завдяки надійній підтримці.

Полтавська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно жінки, уродженки Луганської області, яка переїхала до Полтавського району після початку повномасштабного вторгнення. Вона оприлюднила інформацію про місця перебування українських військових.

Після вторгнення Росії в Україну у 2022 році українські підприємства, які заснували або розширили діяльність у Центральній Європі, змінюють свою стратегію. Спершу вони були орієнтовані переважно на українських переселенців, але тепер дедалі частіше звертаються до місцевих клієнтів. Вони також розглядають можливість виходу на західноєвропейські ринки.

За тиждень з 30 грудня 2024 року до 5 січня 2025 року на ГРВІ захворіло 81 694 особи, з яких 43 198 — діти. У порівнянні з попереднім тижнем, кількість захворілих зменшилася на 19,7%, серед дітей — на 25,2%.

Сьогодні, 7 січня, Сили оборони вразили командний пункт російських військ в Курській області.

Король Данії Фредерік змінив королівський герб, щоб на ньому був помітніший символ Гренландії та Фарерських островів. Це сталось після того, як новообраний президент США Дональд Трамп знову заявив про намір придбати Гренландію.