Ілон Маск пояснив чому минулого року відмовив Україні в активації Starlink у Криму
Джерело: Ілон Маск в Twitter
Мільярдер, підприємець та засновник компаній “SpaceX” Ілон Маск зазначив, що минулого року відхилив прохання України активувати його супутникову мережу Starlink у кримському портовому місті Севастополь, тому що побоюється співучасті у “великій” війні.
“Був терміновий запит від державних органів на активацію Starlink аж до Севастополя”, – написав Маск.
Він зазначив, що у нього не було іншого вибору, як відхилити екстрений запит від України.
“Очевидним наміром було потопити більшу частину російського флоту на якорі. Якби я погодився на їхній запит, тоді SpaceX був би явним співучасником великої війни та ескалації конфлікту”, – заявив Ілон Маск.
- Американський винахідник, засновник SpaceX і Tesla Ілон Маск заперечив, що вимикав супутникову мережу Starlink біля узбережжя окупованого Криму, коли ЗСУ намагались атакувати флот РФ.
- Мільярдер та засновник компаній “SpaceX” Ілон Маск відмовив українським військовим увімкнути Starlink поблизу Криму.
- Згідно з дослідженням, оприлюдненим цього тижня Європейською комісією, соціальна мережа X, більш відома як Twitter, Ілона Маска відіграла важливу роль у тому, щоб російська пропаганда про Україну охопила більше людей.
- Ілон Маск визнав, що мав особисту розмову з Путіним у 2022 році.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.