Критика західних союзників щодо темпів контрнаступу ЗСУ – передчасна і вигідна для Путіна – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Повільні темпи контрнаступу ЗСУ не означають, що він повністю провалився, а нещодавні успіхи української армії спростовують наратив про “глухий кут” у війні та доводять необхідність подальшої підтримки України західними союзниками.
Як розповіли у виданні, після повільного початку літній контрнаступ України показує ознаки прориву. Силам оборони вдалося прорвати російську оборону на півдні, що зробило досяжними основні цілі на контрольованих Росією територіях.
“Ці здобутки відбуваються на тлі попереджень деяких західних офіційних осіб, що війна наближається до глухого кута, і що подальше спорядження військової допомоги є марним. У будь-якому разі, прогрес контрнаступу підсилює те, чому США та Європа повинні збільшити тиск на Володимира Путіна та надати Україні необхідну допомогу для перемоги”, – йдеться у матеріалі.
За словами співрозмовників видання, контрнаступ пройшов не так швидко, як очікував Захід, проте відчуття поразки є результатом завищених сподівань через великі успіхи ЗСУ в перший рік війни. Водночас слід зважати на те, що цього разу Росія добре підготувалася до оборони та мобілізувала додаткові війська.
“Усе це не означає, що підтримка США та Європи була марною. Попри нестачу боєприпасів, обмежену авіаційну силу та недостатні можливості розмінування, українським військовим вдалося завдати величезних втрат російській армії, завдавши ударів по ворожих матеріально-технічних і командних центрах”, – наголосили в інформагентстві.
- Контрнаступ Збройних сил України досяг переломного моменту. Для подальшого успіху Київ потребує зброї та боєприпасів, а не безкоштовних оцінок та порад стосовно просування.
- Контрнаступ Збройних сил України продовжує просуватися повільними темпами.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.