Вчені попереджають, що умови на Землі можуть вийти за межі «безпечного робочого простору» для людства

Джерело: CNN

Відповідно до нового аналізу, проведеного 29 вченими з восьми країн, людські дії підштовхнули світ до небезпечної зони за кількома ключовими показниками здоров’я планети, загрожуючи спровокувати різкі зміни умов на Землі.

Вчені проаналізували дев’ять взаємопов’язаних “планетарних кордонів”, які вони визначають як пороги, яких світ повинен дотримуватися, щоб забезпечити стабільну, придатну для життя планету.

До них належать зміна клімату, біорізноманіття, використання прісної води та землі, а також вплив синтетичних хімікатів і аерозолів.

Відповідно до звіту, діяльність людини порушила безпечні рівні для шести з цих кордонів і витіснила світ за межі “безпечного робочого простору” для людства.

Дев’ять меж, вперше викладених у документі 2009 року, мають на меті встановити набір визначених “обмежень” щодо змін, які люди вносять на планету – від викачування забруднення, що нагріває планету, до вирубки лісів для ведення сільського господарства.

Згідно з теорією, поза цими межами ризик дестабілізації умов на Землі різко зростає.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.