Румунія готова збивати російські дрони, залежно від «рівня загрози»
Джерело: Digi24
Заступник начальника штабу оборони Румунії, генерал Георгіца Влад заявив, що Румунія готова використовувати, залежно від “рівня загрози”, свої протиповітряні системи проти російських безпілотників і використовуватиме “всю військову міць” для захисту країни.
Також румунська армія направила 600 військовослужбовців і радари в район дельти Дунаю на кордоні з Україною.
“Ми вирішили залучити близько 600 солдатів для зміцнення нашої лінії оборони у північній частині Добруджі. Ми розгорнули деякі радари, у нас активовано оборону, і ми провели дискусії з нашими партнерами по союзу (НАТО), щоб знайти рішення протистояти російській агресії”, – заявив генерал.
Відповідаючи на запитання, чи використовуватиме Румунія свої зенітні системи проти російських безпілотників, генерал Георгіца Влад заявив:
“Залежно від рівня загрози, ми готові використати всю військову міць для захисту румунської території”.
На території Румунії вже тричі виявляли можливі фрагменти російського безпілотника: 6-го, 9-го та 13-го вересня.
14 вересня Міністерство закордонних справ Румунії повідомило, що викликало посла РФ після того, як у країні виявили уламки російського безпілотника. У заяві відомства мовиться, що Бухарест хоче повторити “свій рішучий протест проти чергового порушення повітряного простору Румунії” та вже поінформував своїх союзників по НАТО про ці інциденти.
- 2 серпня президент Румунії Клаус Йоганніс прокоментував російську атаку по українській інфраструктурі на Дунаї.
- 9 вересня Румунія повідомила, що знайшла на своїй території нові ймовірні фрагменти російського безпілотника.
- НАТО виступило із заявою після того, як міністр оборони Румунії Анджел Тилвар заявив, що частини того, що могло бути російським безпілотником, впали на територію країни.
- Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що російські атаки на річкові порти України на Дунаї сповільнять експорт зерна, а інші маршрути необхідно покращити.
- Міністерство оборони Румунії 13 вересня повідомило, що елементи можливого безпілотника виявлено на території країни після російських атак.
Україна до кінця 2024 року отримає від Німеччини ще дві системи ППО IRIS-T, заявив у Києві керівник спеціального штабу з питань України у Міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдинг.
Міністерство оборони кодифікувало і допустило до використання переносний тренажер “Безпечне небо” для підготовки зенітних вогневих груп.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 185 бойових зіткнень.
В Україні розпочали перевірки встановлення інвалідності для 1695 посадовців із понад 30 державних органів. Справи, котрі підлягають перегляду, зосереджені на працівниках податкової, прокуратури та митниці. У разі необґрунтованих рішень МСЕК їх переглядатимуть відповідно до постанови уряду.
У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у вівторок, 26 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.