Ворог створює передумови для ще однієї екологічної катастрофи – ЦНС

Джерело: Центр національного спротиву

На півдні Херсонської, Запорізької областей та у Криму загостилось ситуація з водопостачанням та зрошенням сільськогосподарських земель через обміління Північнокримського каналу після підриву росіянами дамби Каховської ГЕС.

Нещодавно ТОТ Запорізької області незаконно відвідав заступник міністра сільського господарства РФ  Андрей Разін, де він провів зустріч з призначеною окупантами так званою “заступницею голови ради міністрів – міністеркою АПК та продовольчої політики” Світланою Шевченко. Окупаційна адміністрація запропонувала використати води річки Молочна, що є найбільшою на ТОТ Запорізької області, та здійснити перекидання її стоку у зрошувальні канали. Зауважується, що окупаційна адміністрація уже розпочала розчищення річища та підготовку до інженерних робіт.

Зазначається, що таке рішення окупантів може призвести до збільшення солоності води в Азовському морі.

Також це може призвести до дефіциту питної води у місті Мелітополь, що створює передумови для ще однієї екологічної катастрофи на ТОТ, — застерегли у повідомленні.

Нагадаємо, через підрив росіянами дамби Каховської ГЕС близько мільйона українців мають перебої з водопостачанням. Однак вже наприкінці серпня запустили першу ланку водогону, аби забезпечити безперебійним водопостачанням.

Внаслідок підриву російськими окупантами дамби Каховської гідроелектростанції фактично знищено всю рибу у водосховищі. Загалом втрачено щонайменше 11 388,3 тонни риби.

У Центрі національного спротиву також закликали повідомляти про усі незаконні дії окупаційних адміністрацій на ТОТ через чат-бот.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.