У Польщі відреагували на українське ембарго на польські продукти
Джерело: Polsat News
У понеділок, 18 вересня, Україна повідомила, що готує заборону на імпорт овочів і фруктів з Польщі та планує скаржитися на Польщу, Угорщину та Словаччину до Світової організації торгівлі. 20 вересня прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький відреагував на українське ембарго.
“Ми першими багато зробили для України, тому очікуємо розуміння наших інтересів. Ми будемо відстоювати свої інтереси з усією рішучістю. Це означає, що, звісно, ми поважаємо всі проблеми з українського боку, але для нас інтереси нашого фермера є найважливішими”, – сказав Моравецький.
Він зазначив, що Польща не згідна з будь-якими процедурами чи судовими позовами проти них, тому що “це означає, що українська влада не розуміє дестабілізації польського аграрного ринку”.
Моравецький сказав, що Польща готова розширити заборону на ввезення продукції з України, якщо Україна продовжуватиме “загострення конфлікту”.
“Я попереджаю українську владу, тому що якщо вони таким чином загострять конфлікт, ми додамо більше продуктів до заборони на ввезення до Польщі”, – сказав він.
Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Качка в середу, 20 вересня, сказав:
“Я очікую, що ми не будемо вводити ембарго (на польські продукти)”.
За його словами, “це останній пункт у плані дій, який ми оберемо. Перший пункт – це пошук домовленостей”.
- Уряд Польщі та уряд Угорщини 15 вересня заявили, що запровадять власні обмеження на імпорт українського зерна, оскільки фермери в країнах неодноразово скаржилися на перенасичення продуктами, яке призвело до їхнього банкрутства.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував намір Польщі продовжити заборону на імпорт українського зерна й заявив, що Україна буде змушена звернутись до арбітражу Світової організації торгівлі (СОТ) щодо компенсації збитків за порушення норм Генеральної угоди з тарифів і торгівлі.
- Прем’єр-міністр Ніколай Дєнков порівняв з терористами фермерів, які планують влаштувати блокади по всій країні через скасування заборони на імпорт українського зерна. Він сказав, що заяви аграріїв про нібито відсутність підтримки з боку держави є “абсолютно неспроможними”.
- У Болгарії парламентський комітет з питань економічної політики та інновацій прийняв проєкт рішення щодо позиції країни про продовження профілактичних заходів щодо імпорту деяких товарів з України після 15 вересня.
- Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що п’ять країн ЄС, де до 15 вересня діє заборона на імпорт українського збіжжя (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія), мають різні погляди на продовження заборони на імпорт українського агропродовольства.
Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.
Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.
Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).
В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.
Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.