Науковці вперше вилучили РНК вимерлого тасманійського тигра
Джерело: Reuters
Науковці вперше вилучили РНК тасманійського тигра з висушеної шкіри та м’язів тварини, яка зберігається в музеї Стокгольма з 1891 року.
Тасманійський тигр – смугаста м’ясоїдна сумчаста тварина завбільшки з собаку, колись бродив Австралійським континентом і прилеглими островами. Це найвищий хижак, який полював на кенгуру та іншу здобич. Через людей цей вид зараз вимер.
Однак вчені не перестали його досліджувати. Відтак, у вівторок дослідники заявили, що вони відновили РНК – генетичний матеріал, присутній у всіх живих клітинах, структурно подібний до ДНК – із висушеної шкіри та м’язів тасманійського тигра.
ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота) і РНК (рибонуклеїнова кислота) – біомолекулярні двоюрідні брати, які є фундаментальними молекулами клітинної біології.
ДНК – це дволанцюгова молекула, яка містить генетичний код організму, що містить гени, які дають початок усім живим істотам. РНК – це одноланцюгова молекула, яка несе генетичну інформацію, отриману від ДНК, застосовуючи цю інформацію на практиці. РНК синтезує набір білків, необхідних організму для життя, і регулює клітинний метаболізм.
“Секвенування РНК дає вам відчуття справжньої біології та регуляції метаболізму, що відбувалося в клітинах і тканинах тасманійських тигрів до їхнього вимирання”, – сказав провідний дослідник, генетик і біоінформатик Еміліо Мармол Санчес із Центру палеогенетики та SciLifeLab у Швеції.
Своєю чергою, співавтор дослідження та його колега Марк Фрідлендер наголосив, що для розуміння вимерлих видів необхідно збагнути, яким чином працювали ті чи інші гени.
У Шведському музеї природної історії останки тасманійського тигра були напівмуміфіковані, зі збереженою шкірою, м’язами та кістками, але втраченими внутрішніми органами.
“Більшість дослідників вважали, що РНК може виживати лише протягом дуже короткого часу – днів або тижнів – при кімнатній температурі. Ймовірно, це правда, коли зразки вологі, але це, очевидно, не так, коли вони висушені”, – сказав еволюційний генетик Лав Дален з Центру палеогенетики.
Тасманійський тигр нагадував вовка, окрім тигроподібних смуг на спині. Через прибуття колонізаторів до Австралії у 18 столітті на острові Тасмані загинуло майже все населення та тварини.
Зокрема, останній відомий тасманійський тигр помер у зоопарку Тасманії в 1936 році.
“Історія загибелі тасманійського тигра є в певному сенсі однією з найбільш добре задокументованих і підтверджених подій вимирання, спричинених людиною. На жаль, охороняти тасманійських тигрів почали всього за два місяці до того, як остання відома особина померла в неволі. Це було занадто пізно для порятунку їх від вимирання”, – сказав Еміліо Мармол.
Зазначається, що науковці досі скептично ставляться до ймовірного відтворення вимерлого виду за допомогою генетичного редагування генів на живих родичах тварин. Проте вчені наголошують, що зупиняти ці дослідження не варто.
- Інвазійні види рослин і тварин ширяться світом із “безпрецедентною швидкістю”. Це становить загрозу не лише екосистемам, куди прибувають чужорідні види, а може завдати шкоди здоров’ю та способу життя людей.
- У долині Вакатіпу-Ваймаорі, альпійській місцевості Південного острова Нової Зеландії, випустили птахів такахе. Ці тварини не вміють літати та їх десятиліттями вважали вимерлими.
Сьогодні, 22 листопада, на засіданні Ради оборони Харківщини обговорили посилення обороноздатності області, зокрема підвищення ефективності мобілізаційних заходів.
Назарій Кішак, командир зведеного підрозділу 153-ї окремої механізованої бригади, в етері телемарафону розповів про війська…
Поблизу Вугледара на Донеччині російські війська розстріляли п’ятьох полонених військовослужбовців.
27-річного Маріуса Борга Хейбі, сина кронпринцеси Норвегії, звинуватили у другому зґвалтуванні після його арешту за підозрою в першому злочині.
Міністерка внутрішніх справ Великої Британії Іветт Купер заявила, що Заходу необхідно протистояти Володимиру Путіну, попри погрози, які він, здавалося, висловлював на адресу США та Великої Британії.