Окупанти скаржаться на «необдумані та безпідставні» накази російського командування щодо контратак навколо Бахмута – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Російські військові та воєнкори скаржаться, що командири РФ дають “необдумані та безпідставні” накази щодо контратак на південному фланзі Бахмута, аби терміново повернути втрачені позиції.

Відповідна інформація стала відома з відеозвернення бійців 14-го батальйону 1442-го полку Алтайського краю. У своєму відеозверненні окупанти розповідають, що залишили військову техніку у районі Кліщіївки після того, як отримали наказ від командування сформувати штурмову групу та наступати на Бахмутському напрямку.

За словами окупантів, російське командування почало перекидати на передові позиції різного роду особини склад, зокрема тих, хто відпочивав у тилу, не забезпечивши їх необхідними справними артилерійськими снарядами.

За їх інформацією, ті снаряди, які їм надали, не розриваються після пострілу. Фахівці ISW припустили, що це – наслідки намагання російського ВПК пришвидшити виробництво снарядів, пропускаючи контроль за якістю.

Військовослужбовці РФ додали, що підрозділ страждає від низького морального духу після того, як почули повідомлення про те, що українські сили знищили більшу частину невизначеного російського полку та майже всю відступаючу штурмову групу в цьому районі.

Окупанти також стверджували, що не мають підготовлених оборонних позицій і змушені покладатися на стрілецьку зброю, тоді як в українців є артилерія.

В ISW нагадали, що родичі особового складу 1442-го полку раніше зверталися до президента Росії Володимира Путіна після того, як російське військове командування побило військових за відмову здійснити штурм 14 вересня.

Окрім цього, один з російських воєнкорів звинуватив військове командування РФ у тому, що воно віддало наказ відбити Андріївку та околиці без створення належних умов для таких контратак.

Він повідомив, що російське військове командування планувало “слабкі” контратаки і не надавало точні розвіддані російським штурмовим підрозділам.

Воєнкор також зазначив, що російським військам не вистачає артилерійської підтримки, а “істеричні” контратаки виснажують російські ресурси та резерви.

Він стверджував, що російська оборона на прилеглих висотах в районі Андріївки зруйнована, і, ймовірно, зусилля російського військового командування повернути втрачені позиції заважають російським військам підготувати нові оборонні позиції на південному фланзі Бахмута.

  • Попри нещодавні успіхи на полі бою, українські армійці, котрі воюють на східному фронті, наголошують, що їм потрібно більше західного озброєння, аби прискорити свій контрнаступ проти російських військ.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.