У Грузії зріс продаж особистої зброї цивільним

Джерело: Euronews

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну продажі особистої зброї цивільним особам у Грузії зростає. Журналісти Euronews Georgia  зустрілися з цивільними та законодавцями, щоб з’ясувати причину.

Попри відсутність офіційних даних, дистриб’ютори вогнепальної зброї кажуть, що високий попит зумовлений емоційною реакцією громадськості на російське вторгнення та побоюваннями, що наступною мішенню може стати їхня країна.

Влада стурбована різким зростанням закупівлі зброї. У серпні минулого року грузинський парламент прийняв поправку, яка посилює законодавство щодо вогнепальної зброї.

Одним із прикладів є те, що особа, яка володіє мисливською рушницею, повинна надати свою зброю на балістичне дослідження. Урядовці кажуть, що цей захід запроваджено з метою посилення запобігання злочинності.

У Франції підтвердили, що кілька десятків українських солдатів дезертирували під час навчання у Франції, повідомив у понеділок офіційний представник французької армії.

Експертні команди Центру оцінювання розглядають звернення з усієї України — місце проживання чи реєстрації людини не має значення. До їх складу входять лікарі з різних державних закладів охорони здоров’я.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 січня. Від початку цієї доби відбулося 199 бойових зіткнень.

Загальна чисельність пошкоджених пам’яток культурної спадщини в Україні внаслідок нападу РФ станом на кінець грудня 2024 року складає 1255 об’єктів. З них національного значення — 125, місцевого — 1055, щойно виявлених — 75.

За п’ять місяців Курської операції українські військові ліквідували понад 15 тисяч росіян, знищили сотні одиниць техніки та взяли в полон 860 російських військових, які поповнили обмінний фонд.