Сенатори США дискутують щодо допомоги Україні під час візиту Зеленського до Капітолію
Джерело: CNN
21 вересня президент України Володимир Зеленський відвідує Капітолій США, щоб зустрітися з законодавцями та попросити продовжити оборонну підтримку країни на тлі війни з РФ. Тим часом сенатори залишаються розділеними у питанні надання допомоги.
Сенатор від Республіканської партії Джош Хоулі заявив CNN, що він, як і раніше, скептично ставиться до фінансування Києва, і що керівництво Сенату, яке виступає на користь цього, “помиляється”.
Згодом вони попросять більше. Не видно кінця. Нам сказали, що це може тривати буквально роками. Це ще одна вічна війна, – зазначив республіканець Міссурі.
Своєю чергою, сенатор-демократ Джо Манчін назвав фінансування для України – критично важливою “інвестицією”.
Я повністю відданий підтримці України, поки ми не виграємо цю війну, і не допоможемо їм виграти ту війну, за яку вони готові пожертвувати своїм життям. Тому я думаю, що більшість усіх сенаторів відчувають те саме, що і я, – додав він.
Зауважимо, Зеленський відвідує Капітолійський пагорб, щоб зустрітися із законодавцями, і згодом проведе переговори у Білому домі з Байденом.
Очікується, що Джо Байден планує оголосити про пакет військової допомоги Україні на суму 325 мільйонів.
10 серпня президент США Джо Байден закликав Конгрес виділити ще 24 млрд доларів для допомоги Україні. Згодом стало відомо, що у США група консерваторів прагне переконати республіканців посилити підтримку України.
- Українські військові, що тренуються на танках Abrams на полігоні Графенвер, за кілька тижнів будуть готові до бою.
- Першу партію танків Abrams, які США споряджають Україні, було схвалено для відправлення.
- Державний секретар США Ентоні Блінкен оголосив про новий пакет допомоги Україні на понад один мільярд доларів.
- Міноборони Сполучених Штатів замовило в американської оборонної компанії Raytheon ракети середньої дальності “повітря-повітря” AMRAAM для України.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.