Держава спрямує 2 млрд грн аграріям на компенсацію закупівель послуг з розмінування

Джерело: Міністерство економіки України
В Україні відбувся пілотний аукціон з розмінування територій, який дозволив заощадити державі 100 тисяч гривень. А наступного року держава запровадить механізми підтримки аграріїв, які через аукціони купуватимуть послуги з розмінування своїх земель.
В Україні потенційно забрудненими є понад 170 тисяч квадратних кілометрів землі. Наша держава рішуче налаштована повернути в господарську експлуатацію протягом 10 років 80% цих територій.
За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, одним зі стратегічних напрямків, який пришвидшить очищення земель, є створення ринку гуманітарного розмінування.
Закупівля послуг на відкритих аукціонах привабить операторів протимінної діяльності не лише з України, а й з інших країн. А конкуренція між ними дозволить отримати прийнятні ціни на розмінування.
Як зазначила очільниця Мінекономіки, пілотний конкурс з продажу послуг розмінування вже відбувся. На нього була виставлена ділянка лісу на Житомирщині. І хоча у конкурсі взяв участь лише один оператор, через зменшення ним ціни на його послугах держава зекономила 100 тисяч гривень бюджетних коштів.
Наступного року держава планує посилено розвивати цей напрямок роботи.
“В бюджеті на наступний рік закладено на потреби розмінування 2 млрд грн. Кошти плануємо спрямувати на підтримку сільгосппідприємств, які купуватимуть послуги з розмінування через аукціон. Це стимулюватиме розвиток ринку послуг та в підсумку пришвидшить розмінування країни”, – зазначила Юлія Свириденко.
За її словами, зараз Міністерство економіки працює над формуванням необхідної нормативної бази. В найближчих планах також – проведення аукціону з продажу послуг з розмінування земель сільгосппризначення.
- Глава українського уряду Денис Шмигаль спрогнозував, скільки часу знадобиться для розмінування усієї території України.
- Японський Уряд передав підрозділам ДСНС України 24 вантажні автомобілі з маніпуляторами ISUZU для гуманітарного розмінування.
- 24 серпня прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере під час візиту до Києва заявив, що Норвегія надішле в Україну зенітно-ракетні комплекси та обладнання для розмінування й допоможе забезпечити постачання газу та електроенергії.
З початку повномасштабної війни РФ в Україні загинули 618 дітей та понад 1884 дитини зазнали поранення різного ступеня тяжкості.
Європейська комісія почала видавати посадовцям, котрі вирушають до Сполучених Штатів, одноразові телефони та “чисті” ноутбуки — пристрої без жодної службової інформації. Така обережність викликана побоюваннями щодо можливого шпигунства з боку американських спецслужб.
Українська акторка театру та кіно, громадська діячка Ірма Вітовська-Ванца закликали завжди зважати та остерігатися тих, хто перебільшує значення культури власного народу, принижуючи інших. Позаяк населення країни, котра переконує решту у своїй виключності, завжди намагатиметься здійснити насильницьку експансію.
Попри 11 років окупації, днями активісти руху “Жовта Стрічка” поширили понад 100 постерів з українською символікою у тимчасово окупованому Донецьку.
Міністерство національної оборони Литви скерувало 10 млн євро на виробництво сучасного далекобійного озброєння Україні.