Бельгія «нарешті» може спорядити Україні F-16 – ЗМІ
Джерело: rtbf.be
Хоча Міністерство оборони та уряд Бельгії спочатку виключали передачу Україні винищувачів F-16, які мають бути поступово замінені на F-35, федеральний уряд нарешті просить провести нову оцінку.
Винищувачі можуть передати протягом двох-трьох років, а до цього їх планують використовувати для підготовки українських пілотів.
Зазначається, що прем’єр-міністр Александр Де Кроо висловився стосовно цього питання у кулуарах Генасамблеї ООН, хоча і був обережним.
Нам ще ненадовго потрібні наші F-16, тому що постачання F-35 вимагає часу, — акцентував у Нью-Йорку.
Кілька місяців тому Бельгія вирішила взяти участь у коаліції F-16 на чолі з Нідерландами та Данією. На відміну від цих двох країн, Бельгія ще не вирішила чи постачати в Україну свої винищувачі-бомбардувальники, однак, братиме участь у навчанні українських пілотів на цих літаках.
Нині Міністерство оборони Бельгії оцінить стан винищувачів і вирішить, чи використовуватимуть їх для тренування пілотів, чи як запасні частини. Перші літаки можуть бути передані Україні наступного року.
Військово-повітряні сили Бельгії мають 45 винищувачів F-16, які поступово мають бути замінені на F-35.
- 15 вересня уряд Бельгії підтвердив, що країна візьме участь у підготовці українських пілотів на винищувачах F-16.
- На думку українських офіційних осіб, вже на початку лютого невелика група бойових пілотів буде готова до польотів на винищувачах F-16.
- Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16.
- 22 серпня Збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
- 24 серпня речник Пентагону Бригадний генерал Патрік Райдер підтвердив, що США проведуть навчання для українських пілотів на винищувачах F-16.
У Британії звільнили та засудили до 12 місяців позбавлення волі працівницю в’язниці, яка залицялася до в’язня і надіслала йому 4000 повідомлень.
НАТО проведе інституційний аудит вищих військових навчальних закладів України. Перевірка розпочнеться 1 травня, а її результати очікують в грудні цього року.
Театральний режисер та викладач Андрій Білоус, якого звинувачували у домаганнях, отримав вчене звання доцента кафедри акторського мистецтва та режисури драми Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.
У Кремлі заявили, що президент РФ Володимир Путін відкритий до припинення російсько-української війни, але досягти швидкого прогресу, як того прагнуть США, не вдасться.
Нове дослідження, опубліковане в журналі Neuron, виявило, що трансплантація кишкової мікробіоти від здорових донорів може зменшити хронічний біль у жінок із фіброміалгією.