Бельгія «нарешті» може спорядити Україні F-16 – ЗМІ

Джерело: rtbf.be

Хоча Міністерство оборони та уряд Бельгії спочатку виключали передачу Україні винищувачів F-16, які мають бути поступово замінені на F-35, федеральний уряд нарешті просить провести нову оцінку.

Винищувачі можуть передати протягом двох-трьох років, а до цього їх планують використовувати для підготовки українських пілотів.

Зазначається, що прем’єр-міністр Александр Де Кроо висловився стосовно цього питання у кулуарах Генасамблеї ООН, хоча і був обережним.

Нам ще ненадовго потрібні наші F-16, тому що постачання F-35 вимагає часу, — акцентував у Нью-Йорку.

Кілька місяців тому Бельгія вирішила взяти участь у коаліції F-16 на чолі з Нідерландами та Данією. На відміну від цих двох країн, Бельгія ще не вирішила чи постачати в Україну свої винищувачі-бомбардувальники, однак, братиме участь у навчанні українських пілотів на цих літаках.

Нині Міністерство оборони Бельгії оцінить стан винищувачів і вирішить, чи використовуватимуть їх для тренування пілотів, чи як запасні частини. Перші літаки можуть бути передані Україні наступного року.

Військово-повітряні сили Бельгії мають 45 винищувачів F-16, які поступово мають бути замінені на F-35.

14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.

Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.