Європейські компанії досі транспортують російську нафту – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
“Росія досі покладається на європейські послуги для транспортування своєї нафти, незважаючи на те, що ціни на російські постачання перевищують цінову межу, встановлену країнами-членами G7”, – йдеться у матеріалі.
Як розповіли у виданні, близько двох третин сирої російської нафти та пального транспортується суднами, які застраховані або належать компаніям у державах “Групи семи” й партнерах, що ввели цінову межу.
“Це свідчить про те, що Москва досі активно використовує європейську транспортну сферу”, – мовиться в статті.
Зазначено, що цінове обмеження було встановлене для того, щоб залишити російську нафту на світовому ринку, при цьому значно знизити доходи Кремля.
“Окрім використання європейських суден, Росія також зібрала так званий тіньовий флот танкерів, які діють поза юрисдикцією держав, що ввели санкції. Вони, як правило, перевозять нафту на менші відстані, де той самий обсяг може бути транспортовано меншою кількістю суден”, – нагадали у виданні.
Утім, за словами співрозмовників агентства, держави докладають недостатньо зусиль для примусу до дотримання цінового обмеження на російську нафту.
“Більше ніж через використання “тіньового флоту”, вплив обмеження ціни на нафту ослаблюється неспроможність урядів, які залучені до участі в цьому, сповна примушувати до дотримання межі й карати порушників”, – вважає Ісак Леві, автор звіту.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
- У Сполучених Штатах Америки мають намір посилити контроль над дотриманням санкцій проти російської нафти. Білий дім “нагадає” власникам танкерів, страховим компаніям і торговим будинкам про обов’язок закуповувати нафту з РФ у межах визначеної граничної ціни – $60 за барель.
Адміністрація Дональда Трампа активно працює над планом масових депортацій, прагнучи досягти цілі у мільйон депортованих іммігрантів протягом першого року президентства. Однак, співробітники імміграційної служби та аналітики все більш скептично ставляться до того, що адміністрація Трампа може депортувати таку кількість іммігрантів за один рік.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга наголосив, що питання про членство України в НАТО не повинно зніматися з порядку денного військово-політичного блоку, оскільки це важливо для забезпечення трансатлантичної безпеки. Він також додав, що Україна готова зробити свій внесок у разі вступу до Альянсу.
У Херсоні внаслідок атаки російського дрона 12 квітня загинув волонтер БФ “Справжні” Олег Сальник.
Іспанія запропонувала заснувати новий оборонний фонд, який надаватиме безповоротні гранти для зміцнення оборонних ліній Європи та підтримки України, використовуючи заморожені активи російського центрального банку.
Президент США Дональд Трамп звільнив смартфони, комп’ютери та інші технічні пристрої й компоненти від дії взаємних мит, згідно з новими вказівками митної та прикордонної служби США.