Вчені заявили, що препарат від COVID-19 може бути пов’язаний з мутаціями вірусу – Sky News

Джерело: Sky News

На думку науковців, препарат, який використовується для лікування COVID-19, може бути пов’язаний з мутаціями вірусу. Зокрема Молнупіравір діє, викликаючи мутації в генетичній інформації вірусу, багато з яких вбивають або завдають шкоди вірусу, зменшуючи кількість COVID-19 в організмі.

Цікаво, що використовуваний в усьому світі для лікування COVID-19 Молнупіравір був одним із перших противірусних препаратів, доступних лікарям під час пандемії.

Утім, вчені зіставили мутації вірусу в глобальних базах даних та встановили, що деякі мутації COVID-19 у пацієнтів, які приймали Молнупіравір, значно відрізнялися від звичайних мутацій, які вони спостерігали, а це свідчить про ймовірність подальшого зараження.

За словами Крістофера Руїса із медичного факультету Кембриджського університету , Молнупіравір “належить до класу ліків, які можуть викликати настільки сильну мутацію вірусу, що він фатально слабне”.

“Але нам вдалося виявити, що в деяких пацієнтів цей процес не вбиває всі віруси, і деякі мутовані віруси здатні розповсюджуватися. Це важливо враховувати при оцінці загальних переваг і ризиків Молнупіравіру, а також аналогічних препаратів”, – прокоментував він.

Водночас результати дослідження засвідчили, що мутації більш ймовірні у старших вікових групах, що відповідає використанню противірусних препаратів для лікування людей, які перебувають в групі підвищеного ризику.

Згідно з даними лікування, майже третина випадків в Англії була пов’язана із застосуванням Молнупіравіру.

“Наші дані вказують на те, що специфічний противірусний препарат Молнупіравір здатен провокувати появу нових мутацій, що збільшують генетичне різноманіття вірусної популяції, якій вдається вижити. Можливість стійких мутацій, викликаних противірусними препаратами, слід враховувати при розробці нових препаратів, які діють подібним чином”, – зауважив Тео Сандерсон, провідний автор дослідження та науковий співробітник Інституту Френсіса Кріка.

Примітно, що на сайті Національної служби охорони здоров’я Великої Британії стверджується, що Молнупіравір призначений тільки для пацієнтів “в групі найвищого ризику”.

Так, він діє, “зупиняючи ріст і поширення вірусу, що викликає COVID-19”, і “використовується для лікування ранньої інфекції COVID-19, а також допомагає запобігти більш важким симптомам”.

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.