Вчені заявили, що препарат від COVID-19 може бути пов’язаний з мутаціями вірусу – Sky News

Джерело: Sky News

На думку науковців, препарат, який використовується для лікування COVID-19, може бути пов’язаний з мутаціями вірусу. Зокрема Молнупіравір діє, викликаючи мутації в генетичній інформації вірусу, багато з яких вбивають або завдають шкоди вірусу, зменшуючи кількість COVID-19 в організмі.

Цікаво, що використовуваний в усьому світі для лікування COVID-19 Молнупіравір був одним із перших противірусних препаратів, доступних лікарям під час пандемії.

Утім, вчені зіставили мутації вірусу в глобальних базах даних та встановили, що деякі мутації COVID-19 у пацієнтів, які приймали Молнупіравір, значно відрізнялися від звичайних мутацій, які вони спостерігали, а це свідчить про ймовірність подальшого зараження.

За словами Крістофера Руїса із медичного факультету Кембриджського університету , Молнупіравір “належить до класу ліків, які можуть викликати настільки сильну мутацію вірусу, що він фатально слабне”.

“Але нам вдалося виявити, що в деяких пацієнтів цей процес не вбиває всі віруси, і деякі мутовані віруси здатні розповсюджуватися. Це важливо враховувати при оцінці загальних переваг і ризиків Молнупіравіру, а також аналогічних препаратів”, – прокоментував він.

Водночас результати дослідження засвідчили, що мутації більш ймовірні у старших вікових групах, що відповідає використанню противірусних препаратів для лікування людей, які перебувають в групі підвищеного ризику.

Згідно з даними лікування, майже третина випадків в Англії була пов’язана із застосуванням Молнупіравіру.

“Наші дані вказують на те, що специфічний противірусний препарат Молнупіравір здатен провокувати появу нових мутацій, що збільшують генетичне різноманіття вірусної популяції, якій вдається вижити. Можливість стійких мутацій, викликаних противірусними препаратами, слід враховувати при розробці нових препаратів, які діють подібним чином”, – зауважив Тео Сандерсон, провідний автор дослідження та науковий співробітник Інституту Френсіса Кріка.

Примітно, що на сайті Національної служби охорони здоров’я Великої Британії стверджується, що Молнупіравір призначений тільки для пацієнтів “в групі найвищого ризику”.

Так, він діє, “зупиняючи ріст і поширення вірусу, що викликає COVID-19”, і “використовується для лікування ранньої інфекції COVID-19, а також допомагає запобігти більш важким симптомам”.

Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.

Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.

15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.

Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.

15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.