Проросійських політиків допустили до місцевих виборів у Молдові
Джерело: SkyNews
Суд у Молдові постановив, що члени проросійської політичної партії “Шор” можуть брати участь у місцевих виборах — лише через кілька місяців після заборони.
Конституційний суд Молдови оголосив рішення 3 жовтня після скарги членів “Шор”.
Партія, очолювана олігархом у вигнанні Іланом Шором, стояла за низкою антиурядових протестів на початку цього року. Захід і уряд Молдови звинуватили партію у спробах дестабілізувати країну.
У червні суд заборонив діяльність “Шор”.
Зазначається, що члени “Шор”, які сподіваються брати участь у місцевих виборах у листопаді, зможуть балотуватися як незалежні кандидати або члени інших партій.
Зауважимо, уряд країни раніше звертався до суду з проханням перевірити конституційність політичної партії.
У червні голова Конституційного суду Молдови Ніколае Рошка заявив, що політична партія “Шор” вважається розпущеною з цього моменту.
Партія підпадає під санкції з боку західних держав, зокрема Сполучених Штатів та Канади.
Це була провідна сила в організації антиурядових і проросійських мітингів у Молдові з 2022 року.
Рішення суду є остаточним та оскарженню не підлягає, мовилося в ухвалі.
Своєю чергою, президентка Мая Санду, коментуючи рішення суду, заявила, що “Шор” – “партія, створена з корупції і для корупції”. Додавши, що діяльність нині вже забороненої партії становить небезпеку для конституційного ладу і безпеки держави.
За рішенням суду, представники партії могли добути решту терміну як індивідуальні члени і не мали права вступати в іншу партію.
- 26 липня міністр закордонних справ Молдови заявив, що Молдова скорочує кількість російських дипломатів у Кишиневі, та поскаржився на роки “ворожих дій” Росії.
- Міністерство закордонних справ Молдови заявило у вівторок, 25 липня, що викличе посла Росії Олега Васнєцова для пояснень щодо повідомлень ЗМІ про те, що на даху російського посольства встановлено обладнання, яке може використовуватися для шпигунства.
- Прем’єр-міністри України та Молдови, під час зустрічі у Києві, домовились розвивати спільний контроль на державному кордоні.
Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.
Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.
Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.
Два британські винищувачі Typhoon, дислоковані у Польщі, двічі перехопили російські літаки над Балтійським морем минулого тижня. Це були перші бойові вильоти в межах операції Chessman, яку Велика Британія виконує спільно зі Швецією для захисту східного флангу НАТО.
20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння. Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.