«Україна переможе, а Росія заламає собі хребет у цій війні» – Науседа

Джерело: LRT

5 жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що РФ розглядає сценарій заморожування війни проти України та нападу на інші країни у 2028 році. На це також зреагував глава Литви Ґітанас Науседа, наголосивши, що не можна допустити просування російських військ в Україні, оскільки у Москви справді з’являться інші цілі.

Ви не можете не погодитися. Ми завжди говорили, що Україна – це перший форпост свободи. Якби Україна була зламана, а ми вважаємо, що цього не станеться, то були б інші цілі.

Як можливу наступну ціль Науседа назвав зокрема країни Балтії.

На цей час, ціною величезних зусиль і жертв, Україна, дозвольте мені висловитися, виграє для нас час, щоб ми встигли підготуватися, щоб ми встигли ще більше зміцнити систему колективної оборони НАТО і зробити кроки до зміцнення нашої власної системи, – акцентував він. – Скільки є часу? Я думаю, що у нас буде більше цього часу, тому що ми виграємо, Україна виграє, і хребет Росії буде зламано, – додав очільник Литви.

Науседа також зауважив, що навіть у цьому випадку слід враховувати, що ми живемо у світі з багатьма викликами геополітичного характеру, тому необхідно й надалі дбати про колективну безпеку.

Відповідаючи на запитання про перспективи членства України в Європейському Союзі, він зазначив, що важливо реалізувати ті реформи, які залишилися рекомендованими. І рішення має бути прийняте до грудня.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.