«Релігійна ворожнеча»: митрополиту Черкаської єпархії УПЦ (МП) повідомлено про нову підозру

Джерело: СБУ

Митрополиту Черкаської єпархії УПЦ (МП), який під час домашнього арешту розпалював релігійну ворожнечу, повідомлено про нову підозру.

Служба безпеки встановила нові факти злочинної діяльності керівника Черкаської єпархії УПЦ (МП). Перебуваючи під домашнім арештом на час розслідування попередніх злочинів, він продовжив публічно розпалювати релігійну ненависть.

На початку цього року митрополиту було повідомлено про підозру за фактами заперечення збройної агресії РФ та поширення закликів до міжконфесійної ворожнечі.

Тоді суд обрав для нього запобіжний захід у вигляді домашнього арешту і розпочав розгляд матеріалів провадження по суті.

Однак, це не зупинило клірика і у власній домівці він почав записувати провокативні відео, в яких повторював кремлівські наративи про релігійні громади в Україні.

Встановлено, що у своїх “зверненнях” фігурант зневажливо висловлювався про вірян та священнослужителів інших конфесій.

Також він намагався дискредитувати співробітників правоохоронних органів України, які проводили безпекові заходи на території релігійних громад області.

Після запису пропагандистських відео їхній автор у рясі поширював деструктивний контент на Ютуб-каналі сайту Черкаської єпархії УПЦ (МП).

Тим самим митрополит діяв на користь країни-агресорки і намагався дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в регіоні.

Експертизи підтвердили факти злочинних дій митрополита.

Під час обшуків за місцем проживання клірика виявлено: провокативне відео фігуранта; комп’ютерну техніку та мобільний телефон, які він використовував для запису і поширення ворожого контенту.

На підставі нових доказів митрополиту повідомлено про ще одну підозру за ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно).

Зараз вирішується питання щодо обрання нового запобіжного заходу, але вже у вигляді тримання під вартою.

Триває розслідування всіх обставин злочину.

За словами журналістів The Economist, найбільшою вразливістю України сьогодні є не військова, а політична сфера.

Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.

На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.

Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.

16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.