ООН направила експертів на місце ракетного удару у селі Гроза
Джерело: Sky News
Організація Об’єднаних Націй направила групу експертів на місце ракетного удару у селі Гроза Харківської області, де через ракетний обстріл росіян загинуло понад 50 осіб.
“Верховний комісар ООН з прав людини Фолкер Турк, який на власні очі побачив жахливі наслідки таких ударів, глибоко шокований і засуджує ці вбивства”, – заявила речниця Управління Верховного комісара ООН з прав людини Елізабет Тросселл.
За її словами, експерти ООН у Грозі поспілкуються з мешканцями та постраждалими та зберуть більше інформації про обстріл населеного пункту.
Нагадаємо, що 5 жовтня російські військові завдали удару по кафе та магазину у селі Гроза Куп’янського району (на Харківщині). Внаслідок атаки загинуло понад 50 осіб, що становить 1/6 всього населення селища.
Зокрема, сьогодні, 6 жовтня, російська армія завдала ракетного удару по Харкову. Відомо про двох загиблих – 10-річного хлопчика та його 68-річну бабусю.
- У Харківській області оголосили триденну жалобу за загиблими внаслідок ракетного удару росіян по селу Гроза.
- Протягом доби російські армійці обстріляли 10 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.