Словаччина припинить допомогу Україні після перемоги проросійського Фіцо на виборах

Джерело: Politico

Братислава не надсилатиме Києву більше допомоги, оскільки партії, які виступають проти такої підтримки, ведуть переговори про формування нового уряду після виборів минулих вихідних.

Тимчасовий уряд Словаччини заявив, що припинив надсилання подальшої військової допомоги Україні, оскільки політичні партії, які виступають проти такої підтримки, ведуть переговори про створення коаліції після виборів минулих вихідних.

“Бюрократичний уряд у Словаччині, що йде у відставку, не надсилатиме більше військових матеріалів в Україну”, — заявив речник уряду.

Міністерство оборони країни розглядало можливість надсилання нового пакету допомоги.

Ліво-популістська партія колишнього прем’єр-міністра Роберта Фіцо перемогла на парламентських виборах минулої суботи після того, як пообіцяла припинити надсилання зброї в

Україну, заблокувати потенційне членство України у НАТО та виступити проти антиросійських санкцій.

  • У міністерстві оборони Словаччини розглянули можливість надання Україні чергового пакету військової допомоги, але президентка Словаччини Зузана Чапутова висловила свій протест проти надання Україні допомоги.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.