Безпека Польщі залежить від власної армії та США, – віцепрем’єр Польщі
Джерело: Reuters
7 жовтня віцепрем’єр-міністр Польщі Ярослав Качинський заявив, що військова безпека Польщі залежить від її власної армії та від альянсу зі Сполученими Штатами.
“Першою основою є наша власна сильна армія… другою основою є альянс, звичайно в рамках (трансатлантичного альянсу) НАТО, але насправді з однією країною — Сполученими Штатами, тому що це єдина країна, яка справді може допомогти”, – сказав Качинський.
Він додав, що для того, щоб США хотіли допомогти, Польща повинна бути здатною захистити себе.
“Якщо це об’єднати, то наші опоненти, ви знаєте, кого я маю на увазі – росіяни – будуть знати, що у нас є потужні сили, щоб захищатися, і, крім того, американці також допоможуть. Тоді не буде війни, тоді ми дійсно в безпеці “, – заявив віцепрем’єр.
- Польща передала Україні перші відремонтовані танки Leopard. Робота над наступними машинами триває.
- 17 вересня у Польщі стартували відкриті військові навчання “Осінній вогонь-2023” з американською технікою, за 80 кілометрів від кордону з РФ. У маневрах на полігоні в центрі навчання військ у Бемово-Піську, задіяні танки Abrams та реактивні системи залпового вогню HIMARS.
- Раніше прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький нібито заявив, що Польща зараз не постачатиме зброю Україні.
3 3 грудня в мережі «Аврора» стартує різдвяно-новорічна акція «Святкова скринька». Лімітована колекція подарункових наборів, створена у співпраці з «Музеєм Івана Гончара», Live Animations та мисткинею Akelina. Місія — збереження та популяризація української ідентичності.
За даними видання, російські війська, ймовірно, готують наступ на Херсон. Про це заявив глава Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.
У 2022 році росіяни захопити Дніпрорудне, а згодом взяли у полон міського голову – Євгенія Матвєєва. Він перебував у полоні 2 роки та 8 місяців та був закатований.
Сполучені Штати Америки спорядять Україні три різних типи систем дистанційного мінування, зокрема протипіхотних мін у межах анонсованого пакету військової допомоги.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав відтермінувати можливі мирні переговори з Росією, доки Україні постачать достатньо військової допомоги західні союзники. За його словами, це необхідно, щоб Київ зміцнив свої позиції на полі бою та здобув перевагу у перемовинах.