РФ відправила до Бразилії, ймовірно, рекордну кількість нафти після дворічної перерви

Джерело: росЗМІ

З вересня РФ відновила експорт сирої нафти до Бразилії після дворічної перерви та, ймовірно, постачила максимальний обсяг за останні 13 років.

Повідомляється, що Бразилія купила 84,4 тисячі тонн нафти на $48 млн. Це перше постачання з серпня 2021 року — тоді країна придбала 42,1 тисячі тонн. Вереснева партія сировини стала максимальною з червня 2010 року.

Водночас вартість поставленого обсягу нафти у вересні до серпня зменшилася на 13%, до $593,8 млн. Це сталося через заборону РФ на експорт бензину та дизельного пального, намагаючись “стабілізувати внутрішній ринок”.

Про те, що Росія вперше за довгий час відправила партію сирої нафти до Бразилії у прагненні диверсифікувати список покупців, обмежений санкціями США та ЄС, писало агентство Reuters 8 вересня.

В останні місяці Росія постачає більшу частину обсягів своєї нафти до Індії та Китаю, оскільки у грудні минулого року Євросоюз ввів ембарго на російську сировину, тоді як країни G7 — цінову стелю на рівні $60 за барель.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.