Азербайджан надасть Україні пакет допомоги для відновлення енергоінфраструктури
Джерело: пресслужба Міненерго
9 жовтня основною темою зустрічі міністра енергетики Германа Галущенка та надзвичайного і повноважного посла Азербайджану Сеймура Мардалієва стала допомога енергетичному сектору України.
Галущенко висловив вдячність Азербайджану за надану підтримку українському енергетичному сектору, та додав, що зокрема це допомогло втримати енергосистему минулої зими.
З початку повномасштабного вторгнення РФ Україна отримала з Азербайджану десять вантажів гуманітарної допомоги для енергосектору, у складі якої 50 резервних електростанцій і 45 силових трансформаторів.
До кінця 2023 року очікується також надходження наступної великої партії нового обладнання для відновлення розподільних мереж, — мовиться у повідомленні відомства.
Під час зустрічі сторони приділили окрему увагу співробітництву в нафтогазовій галузі, зокрема питанням зберігання і транзиту ресурсів. Герман Галущенко відзначив, що інтенсифікація співпраці України і Азербайджану у цій сфері не тільки дозволить окремим державам позбутися залежності від російських енергоносіїв, але й посилить енергетичну безпеку всього регіону.
Раніше президент Азербайджанської Республіки Ільхам Алієв підписав розпорядження, згідно з яким, Україна отримає 7,6 млн доларів США гуманітарної допомоги.
- Азербайджан та Північна Македонія відкрили ринки для деяких видів українських продуктів.
- 4 жовтня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим. Під час розмови сторони обговорили регіональну безпеку, актуальні виклики та формати взаємодії.
- У Національному музеї мистецтв запрацював україномовний гід, який став третім в Азербайджанській Республіці.
5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.
Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.
5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.
4 травня Повітряні Сили Збройних Сил України завдали успішного удару по пункту управління ворожими підрозділами БпЛА у районі населеного пункту Тьоткіно Курської області.
5 травня у Білопіллі та Ворожбі, що на Сумщині, оголосили термінову евакуацію населення.