60% українців за продовження боротьби до перемоги, попри певну втому, – опитування Gallup
Джерело: Gallup
60% українців, опитаних у липні та серпні, заявили, що хочуть, щоб Україна продовжувала боротьбу до перемоги, а 31% – за те, щоб Україна йшла на переговори про якнайшвидше припинення війни.
У вересні 2022 року 70% українців були за те, щоб Україна продовжувала воювати.
Жителі півночі України (72%), включаючи Київ, центру (64%) і заходу (71%) найбільше підтримують продовження бойових дій до перемоги.
У найближчих до лінії фронту південному (45%) та східному (52%) регіонах підтримка продовження боротьби нижча, ніж у решті країни.
Частка тих, хто виступає за якнайшвидше припинення війни шляхом переговорів, найвища на півдні (41%) і сході (39%).
Особистий рейтинг схвалення президента Володимира Зеленського у 2023 році – 81%.
Gallup запитала в опитаних українців, що саме для них означає перемога у війні з Росією. Їх відповідь була майже одностайною: 91% вважають, що перемога означає повернення всіх територій, втрачених з 2014 року по теперішній час, включно з Кримом. Це не змінилося порівняно з 2022 роком (теж 91%).
Віра українців у свої війська залишається непохитною: у 2023 році 95% довіряють армії, як і в попередньому році (94%).
- Згідно з результатами опитування, у середньому 78% українців заявили, що вважають президента напряму відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Здебільшого люди старшого віку більш вимогливі до глави держави, ніж молодь.
- Результати дослідження Соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного до Дня Незалежності України, свідчать, що більшість опитаних українців вважають ознаками патріотизму “донатити і волонтерити” (46%) та розмовляти українською мовою (45%).
- Згідно з результатами опитування американського центру Pew Research Center, 90% поляків вкрай негативно ставляться до Росії, далі серед лідерів у негативному ставленні до країни-агресорки – Швеція, Японія, Іспанія, Австралія, Нідерланди, США та Велика Британія.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.
У найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.
У листопаді 2024 року Росія запустила по українських регіонах близько 2,3 тисячі безпілотників односторонньої атаки різних типів.