Німеччина спорядила «другий зимовий пакет для України»: увійшли системи IRIS-T та Patriot

Джерело: пресслужба Міністерства оборони ФРН

Напередодні 16-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус запевнив Україну у подальшій підтримці.

Пісторіус повідомив, що для захисту критичної інфраструктури на початку зими та надання подальшої військової підтримки Німеччина споряджає Україні додатковий пакет озброєння. До пакета увійшли зокрема дві ППО IRIS-T та додатковий комплекс Patriot.

Зауважується, що тільки цей пакет протиповітряної оборони коштує близько одного мільярда євро.

Завдяки новому “зимовому пакету” ми ще більше підвищуємо оперативну готовність українських Збройних сил у найближчі місяці, – наголосив німецький міністр.

Допомога надходить безпосередньо із запасів Бундесверу. Зазначається, що пакет також містить вісім інших пускових пристроїв і, ймовірно, понад 60 керованих ракет. Повідомляється, що навчання українських військових за німецькою системою планується розпочати найближчими тижнями.

Окрім цього, у жовтні Україна отримає третій IRIS-T SLMInfra з керованими ракетами середньої дальності та другий IRIS-T SLS малої дальності, також з керованими ракетами.

Щобільше, також передбачено ще один великий пакет підтримки для українських спецпризначенців. Зокрема це транспортні засоби, зброя та особисте спорядження на суму понад 20 мільйонів євро. Як наголосив Пісторіус, “це зробить українських спецпризначенців ще потужнішими”.

Також забезпечується безперервне постачання боєприпасів. Наразі надходять додаткові боєприпаси калібру 155 мм. Крім того, найближчими тижнями в Україну прибудуть ще десять основних танків Leopard 1 A5, три танки Gepard, 15 броньованих транспортних засобів і 20 медичних автомобілів.

В Європі Німеччина є найважливішим прихильником України, другим у світі після США. Це впливає як на постачання техніки, боєприпасів та обладнання, так і на підготовку українських військ, – мовиться у повідомленні відомства.

Очікується, що до кінця 2023 року у Німеччині загалом пройдуть підготовку 10 тисяч українських військових.

Нагадаємо, 2 жовтня Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін спорядив термінали супутникового зв’язку SatCom та гусеничні всюдиходи BV 206.

Також стало відомо, що Німеччина планує постачити Україні більше засобів ППО, щоб допомогти захистити зернові вантажі від російських бомбардувань.

Раніше бюджетний комітет Бундестагу схвалив запит міністерства оборони Німеччини та міністерства внутрішніх справ про виділення додаткових 12 мільярдів євро на військову допомогу Україні.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.