Обмеження цін G7 на нафту «суттєво знизило доходи Росії», – Єллен

Джерело: The Guardian

Міністерка фінансів США Джанет Єллен у середу, 11 жовтня, заявила, що обмеження ціни на російську нафту під керівництвом G7 різко знизило доходи Росії за останні десять місяців, і що дуже важливо продовжувати накладати серйозні та зростаючі витрати на Росію через їхню війну в Україні.

Вона додала, що світові ціни на енергоносії майже не змінилися, тоді як Росії довелося або продавати нафту зі значною знижкою, або витрачати величезні суми на свою альтернативну екосистему.

“Ми не можемо допустити, щоб наша підтримка України була перервана. Адміністрація Байдена — за підтримки двопартійної більшості Конгресу США та американського народу — працюватиме, щоб Україна отримала допомогу, необхідну для перемоги у цій війні”, – сказала вона.

Єллен додала, що адміністрація Байдена також продовжуватиме працювати над пом’якшенням наслідків війни Росії в Україні, зокрема щодо продовольчої безпеки, одночасно співпрацюючи з глобальною організацією, щоб позбавити Росію фінансування, необхідного їй для ведення війни.

Нагадаємо, що 29 вересня Джанет Єллен заявила, що нещодавні ринкові ціни на російську нафту свідчать про те, що обмеження ціни G7 більше не працює, як передбачалося.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.