Велика Британія, ФРН та Польща – найбільші європейські донори України

Джерело: брифінг

11 жовтня міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін повідомив про результати засідання Контактної групи з питань оборони України у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі.

Під час зустрічі у форматі “Рамштайн”, близько 50 країн-союзниць погодили надати понад 33 млрд доларів на безпекову допомогу Україні.

Глава Пентагону також зауважив щодо найбільших європейських донорів для ЗСУ.

Велика Британія, Німеччина та Польща, — країни є найбільшими європейськими донорами України, — спільно зобов’язалися виділити більше, як США у відсотковому відношенні до ВВП, — зазначив Остін.

Одначе, багато інших європейських країн також взяли зобов’язання спорядити потужну допомогу Збройним силам для протистояння російській агресії, особливо у зимовий період. Зокрема мовиться про Швецію, Данію, Іспанію, Болгарію, Хорватію, Фінляндію та країни Балтії. Окрім цього, Канада також оголосила про новий безпековий пакет на підтримку України.

Нині українські оборонці зіштовхуються зі складною ситуацією на полі бою, тому необхідно забезпечити безперебійне надходження безпекової допомоги, — зауважив міністр Остін.

Під час засідання глава Пентагону запевнив, що у Конгресі США зберігається двопартійна підтримка України, зауваживши, що тимчасові розбіжності “мають завершитися самі по собі”. Також Остін поінформував про широку підтримку України серед американського суспільства.

Раніше глава Пентагону Ллойд Остін повідомив про новий пакет військової допомоги Україні від США на суму 200 мільйонів доларів.

Згодом міністр оборони Канади Білл Блер оголосив про передачу нового військового пакету Україні.

Швеція схвалила новий пакет допомоги Україні на суму у 200 млн доларів.

Окрім цього, Міністерство оборони Литви оголосило про новий пакет військової підтримки Україні, що містить постачання двох пускових установок NASAMS, які країна придбала влітку.

Болгарія спорядить компоненти, аби допомогти зміцнити комплекси С-300.

Тоді як Франція планує передати ще більше гаубиць Caesar.

Своєю чергою, Велика Британія готує додатковий пакет озброєння для зміцнення протиповітряної оборони.

Водночас Норвегія виділила 200 млн норвезьких крон для розмінування територій.

Фінляндія заявила про виділення нового пакета допомоги на суму у майже 95 млн євро.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.