Україна пропонує партнерам узяти під патронат окремі напрямки розмінування

Джерело: Міністерство економіки України

Міністерка економіки України Юлія Свириденко повідомила, що одним з інноваційних підходів до розмінування території України є пропозиція партнерам узяти під патронат певний напрямок роботи у цій сфері.

“Масштаби проблеми надзвичайні – понад 170 тисяч гектарів є потенційно забрудненими. Щоб прискорити очищення, ми маємо шукати, пропонувати та реалізувати інноваційні підходи. Наприклад, працюємо над створенням та запуском висококонкурентного ринку послуг з розмінування – до нас цього у світі ніхто не робив. Інший інноваційний підхід, який ми хочемо запропонувати нашим партнерам – узяти під патронат певні напрямки чи сектори роботи”, – розповіла очільниця Мінекономіки під час зустрічі із заступницею помічника секретаря з питань програм та операцій у Бюро з військово-політичних питань (PM) Рейчел Шиллер.

Вона також зазначила, що вже є вдалий приклад – Всесвітня продовольча програма ООН (WFP), Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (FAO) та Швейцарський фонд протимінної діяльності (FSD) реалізують в Україні спільний проєкт з розмінування земель дрібних фермерів.

“Ми формуватимемо та пропонуватимемо партнерам “пакетні” напрямки, наприклад, розмінування критичної інфраструктури, електромереж, лісу, підводне розмінування і таке інше. Сподіваємось на участь Сполучених Штатів Америки в такій співпраці”, – пояснила Юлія Свириденко.

Під час зустрічі сторони домовились більш детально та предметно обговорити ці ідеї в межах секторальної робочої групи з питань гуманітарного розмінування.

Зустріч відбулася в межах Першої Міжнародної донорської конференції з гуманітарного розмінування України в Загребі 11 жовтня 2023 року.

Довідково. Учасниками Першої Міжнародної донорської конференції щодо гуманітарного розмінування в Україні, яка відбулася у Хорватії, стали представники понад 40 іноземних держав – міністри оборони, закордонних справ, посли та керівники іноземних організацій. Українську делегацію очолювала міністерка економіки України Юлія Свириденко.

За результатами заходу низка країн оголосила про надання Україні підтримки на гуманітарне розмінування. Загалом з урахуванням раніше отриманих на розмінування та інші виклики, повʼязані із війною, коштів та з урахуванням нових пакетів допомоги, про які оголошено на конференції, підтримка сягає майже пів мільярда євро.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.