Про плани атакувати Ізраїль було відомо лише 6 керівникам ХАМАСу – представник угруповання

Джерело: Associated Press

Член керівництва ХАМАСу у вигнанні Алі Баракех заявив, що про плани щодо широкомасштабного вторгнення в Ізраїль знало лише обмежене коло найвищих керівників терористичної організації.

“Лише декільком командувачам ХАМАСу було відомо про “нульову годину”, – прокоментував Баракех, додавши, що атаку близько року планували шестеро командувачів ХАМАСу в Газі, і що навіть найближчі союзники угруповання не були заздалегідь поінформовані про час нападу.

Водночас він спростував заяви про те, що іранські спецслужби допомагали планувати атаку. Він підкреслив, що іранські та ліванські бойовики Хезболли допомагали ХАМАСу в минулому, але зауважив, що після війни в Газі 2014 року ХАМАС виробляє власні ракети та самостійно навчає своїх бойовиків.

Баракех також не погоджується з твердженням про те, що напад мав на меті зірвати зусилля США зі стабілізації стосунків між Ізраїлем та Саудівською Аравією. За його словам, атака була відповіддю на низку дій ультраправого уряду Ізраїлю за останній рік.

При цьому Баракех наголосив, що навіть в самому ХАМАСі були “вражені підсумковим масштабом свого вторгнення”, адже вони розраховували, що Ізраїль зможе швидко локалізувати атаку, не допустивши великого прориву.

“Ми були здивовані цим великим обвалом. Ми планували отримати якісь здобутки і взяти полонених для обміну”, – пояснив він.

Утім, як зазначається у виданні, його слова про невелику операцію спростовує той факт, що в нападі взяли участь близько 1000 бойовиків, які атакували одразу з суші, з моря і навіть з мотопарапланів.

  • За останніми даними, станом на 12 жовтня в Ізраїлі унаслідок атаки палестинського угруповання ХАМАС загинуло 1300 осіб.

Президент України Володимир Зеленський анонсував новий законопроєкт щодо антикорупційних органів. Сталось це на тлі ухвалення скандального законопроєкту №12414 щодо обмеження незалежності НАБУ та САП.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко прокоментував резонансний закон, що підпорядковує Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП) Офісу генпрокурора.

Сьогодні, 23 липня, минає 115 років з дня смерті Архипа Куїнджі – українського художника, пейзажиста та мецената, уродженця Маріуполя. Він помер у 1910 році в Санкт-Петербурзі після хвороби серця та запалення легень.

Інфлюенсерка з Південної Африки Мішель Скай Гейворд опублікувала відео, де вона плаває у воді з каналізаційними стоками. Ролик швидко став вірусним в соцмережах.

Мешканцю Харківщини повідомили про підозру в шахрайстві після того, як він отримав з бюджету понад 600 тисяч гривень за буцімто руйнування внаслідок бойових дій.