Наступного тижня Байден оприлюднить план фінансування України та Ізраїлю
Джерело: Reuters
У Білому домі повідомили, що вже наступного тижня президента Сполучених Штатів Джо Байден оголосить свій запит про додаткове фінансування США, зокрема й щодо допомоги Україні та Ізраїлю.
Особа, знайома з цим питанням, раніше повідомила Reuters, що адміністрація Байдена планує просити у Конгресу додаткові гроші на військову допомогу Ізраїлю після суботньої атаки бойовиків ХАМАС і Україні, яка 20 місяців бореться з вторгненням Росії.
Деякі республіканці заявили, що будуть чинити опір спробам пов’язати допомогу Ізраїлю з допомогою Україні.
Будь-який захід щодо фінансування має бути прийнятий Сенатом США, очолюваним колегами Байдена, демократами, і контрольованою республіканцями Палатою представників, яка зіткнулася з кризою лідерства, що не дозволяє їй прийняти будь-які заходи.
NBC News повідомив у середу, що план фінансування Байдена також включатиме гроші для Тайваню та південного кордону США.
- За даними ЗМІ у Білому домі розглядають можливість об’єднання допомоги для України та Ізраїля в один законопроєкт, аби точно мати змогу фінансувати Київ у боротьбі з російським агресором.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.