G7 «вивчає», як оподатковувати російські заморожені активи, щоб допомогти Україні

Джерело: Euronews

Сім найсильніших економік світу, включаючи США, досліджують, як отримати прибуток від заморожених російських активів, щоб допомогти Україні.

Представники G7 виступили зі спільною заявою на конференції Світового банку та МВФ, оголосивши, що вони розглянуть способи витратити кошти від заморожених російських активів на відновлення України.

“Ми досліджуватимемо, як будь-які надзвичайні доходи приватних організацій, що походять безпосередньо від знерухомлених російських суверенних активів… можуть бути спрямовані на підтримку України та її відновлення й реконструкцію відповідно до чинного законодавства”, — йдеться в заяві.

Згідно з попередньою спільною оцінкою уряду України, Групи Світового банку, Європейської Комісії та Організації Об’єднаних Націй, вартість реконструкції та відновлення в Україні зросла до 411 мільярдів доларів.

Це у 2,6 раза перевищує розрахунковий ВВП країни у 2022 році.

Згідно з даними незалежного аналітичного центру Council on Foreign Relations, загальні витрати можуть зрости до 1 трильйона доларів, залежно від тривалості війни, її інтенсивності та географічного поширення.

Відомо, що США та західні союзники заморозили понад 300 мільярдів доларів активів російського центрального банку в іноземній валюті через санкції.

Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.

Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.

Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією

У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.